logo

1 Kasım’da açılması beklenen Yeni Hastane Yine Ertelendi

1 Kasım’da açılması beklenen Yeni Hastane Yine Ertelendi

1 Kasım’da açılması beklenen Vezirköprü Devlet Hastanesi yeni binası yüklenici firmanın geçici açılışa müsaade etmemesi nedeniyle ertelendi.

Yıllardır bir türlü bitirilemeyen, gelen haciz nedeniyle malzemeleri sökülüp götürülen ve sonunda 1 Kasım’da açılması planlanan Vezirköprü Devlet Hastanesi’nin yeni binasının açılışı ileri bir tarihe ertelendi.
Edinilen bilgiye göre 1 Kasım’da geçici kabulü yapılması beklenen ve AK Parti 7.Olağan İl Kongresinde AK Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından canlı yayınla açılması planlanan Vezirköprü Devlet Hastanesi yeni binasının açılışı ileri bir tarihe ertelendi.

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, 1 Kasım’da Samsun 7.Olağan İl Kongresi’nde partililerle bir araya geldi. Konuşmasında Samsun ilçelerindeki yapılan hizmetleri anlatan Erdoğan, konuşmasında Vezirköprü’ye yer vermedi.
Cumhurbaşkanı ve Ak Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Ak Parti İl kongresine katılacağı ve sonrasında bazı açılışları yapacağı kaydedilmiş ve edinilen bilgiye göre Erdoğan, uzun zamandır yapımı devam eden Vezirköprü Devlet Hastanesi’nin de geçici açılışını yapacağı belirtilince vatandaşlar tarafından “nihayet” yorumları yapılmıştı.
Beklenen olmadı ve Vezirköprü Devlet Hastanesi yeni binasının yüklenici firması geçici kabulü kabul etmediği için açılış yapılamadı. Vezirköprü’de yapılan yatırımlardan da bahsetmesi öngörülen Erdoğan’ın konuşmasında Vezirköprü’den bahsetmemesi Vezirköprü’nün yine yatırım konusunda yalnız kaldığı izlenimini yarattı.
Ocak ayındaki ziyaretinde Vezirköprü Belediye Başkanı İbrahim Sadık Edis’le birlikte ilçemiz için yaptığı konuşmada; “Vezirköprü Kenevir ekiminin merkezi olacak” diyerek Vezirköprülü vatandaşları umutlandırmıştı.
Bununla birlikte Belediye Başkanı İbrahim Sadık Edis ise; “Yerinde üretim, yerinde imalat, yerinde istihdam.” Sözleriyle Kenevir’i sürekli gündemde tutuyordu.

Kenevir Sanayisi Unutuldu mu?
Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıklamalarıyla başlayan Kenevir tartışması unutulmaya yüz mü tutuyor tartışmalarını da beraberinde getirdi.
Kenevir için Tekirdağ Saray İlçesi Büyük Fabrikalar Bölgesinde yerleşik olan fabrikalarında üretim yapan CC Teknolif Tekstil Arge San.Dış Tic.Ltd.Şti. firması Vezirköprü Belediyesi’ne 2019 yılının Aralık ayında bir dilekçe vererek “Vezirköprü belediyemizin, kenevir işleme sanayisini oluşturmak istediği Kızılcaören mevkiindeki ‘mera’sından firmamızın ihtiyacı olan 200 dekar alanın tahsisini talep etmekteyiz.” Demişti.
Ayrıca firma temsilcisi Ekrem Kabacalı ise; “Ülkemiz sanayisi açısından stratejik öneme sahip, endüstriyel kenevir ata tohumunun Menşe bölgesi olan Vezirköprü ilçesinde ekim alanlarının yaygınlaştırılabilmesi için; Endüstrisinin de eş zamanlı inşaa edilmesi gereklidir. Sözleşmeli Tarım usulü ile ürettirdiğimiz kenevir mahsulünü, tarladan makine otomasyonu ile hasatını yapacağız. Hasatını yaptığımız mahsulün yarı mamul ve mamul haline getirilebilmesi için gerekli olan Pilot Tesisi ilçenizde kurmak istiyoruz. Vezirköprü belediyemizin, kenevir işleme sanayisini oluşturmak istediği Kızılcaören Mevkiindeki ‘mera’sından firmamızın ihtiyacı olan 200 dekar alanın tahsisini talep etmekteyiz. Bu alanda; kenevir sapı ve kenevir tohumu yapraklarının yasal mevzuatına uygun işlenmesi – ayrıştırılması ve imhası yapılacaktır. Diyerek yatırım için ilk adımı atmıştı.
Ancak son günlerde ilçemizde de unutulmaya başlanarak farklı yatırımlara eğilinmesi, “Kenevir Sanayisi Unutuldu mu?” sorusunu gündeme getirdi.

Share
78 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

8+3 = ?