logo

1-Yüksekokul için 400 milyar, 2-Köprübaşı’ndaki Vezirköprü Barajına 3 Trilyon 3-Duruçay Barajına 1 Trilyon 4-Yurt ve Okullar için 2 Trilyon Bakalım Vezirköprü Yatırımlarına Ödenek Çıkacak mı? 17 Aralık 2000 Pazar

1-Yüksekokul için 400 milyar, 2-Köprübaşı’ndaki Vezirköprü Barajına 3 Trilyon  3-Duruçay Barajına 1 Trilyon 4-Yurt ve Okullar için 2 Trilyon Bakalım Vezirköprü Yatırımlarına Ödenek Çıkacak mı? 17 Aralık 2000 Pazar

Benzer ilçelerden geri kalan, kimsenin ilgi göstermediği Tarihi Vezirköprü, başlı yatırımlarına ödenek alabilecek mi?
1-Yüksekokul için Vezirköprü silkinip uyuşukluğunu giderebilecek mi?
Daha henüz rektörü bile ziyaret edilemeyen Vezirköprü’de Yüksekokul inşaatına ödenek bitti. Bu binanın bitirilmesi için 400 milyar ödenek gerekli.
(Terme ilçesi bu işi, Halk Eğitim binasını, geçici olarak tahsis edip çözümlemeyi başardı.)
“Biz Yüksekokul işini, geçici olsa da çözümleyemeyeceğiz.” Diyenlerin haksız çıkmasını, süren inşaata da 400 milyar bekliyoruz.
2-Köprübaşı’ndaki “Vezirköprü Barajına” 3 Trilyon ödenek çıkarsa yüzlerce dönüm arazi, verimli hale gelir. Duruçay Barajı da öyle…
3-Köy çocukları, “kızı ile, erkeği ile okuma, öğrenim görme” hasreti çekiyor. Kaymakam Turan Eren’in yardımı ile iyi-kötü yönetilen modern bir yurda kavuştu.
4-Kaymakam Şevket Cinbir’de gittiği köylerde, okumak isteyen çocukların bu arzularına yakından tanık olmanın (ki bunu sık sık anlatır.) içgüdüsü ile Vezirköprü’ye bir kız yurdu yaptırmanın çarelerini ara durur.
Samsun Valisi Sn. Muammer Güler’in eğitime verdiği önemi duyuyoruz. Eğitim alanında da çok geri kalmış ilçemize bu yönde de ilgi göstereceğine inanıyoruz.

İftar Ziyaretleri Orman ve Anap’la Başladı
İlçemizde toplu olarak yemeklerden ilki, Orman İşletmesi’nin emekli memurlarına verdiği yemekle başladı.
ANAP ikinci olarak Samsun’dan gelen ilçedeki basın mensuplarına verdiği yemek oldu.
Üçüncü iftar yemeği, 150 davetliye Vezirağaç’ın yemeği idi.
Samsunlu İmamın Fuhuş İsyanı
Samsun’un en büyük camilerinden Site Camii’nin avlusunun, geceleri fuhuş amaçlı kullanılmasına öfkelenen imam Yakup Özer avluyu tel örgülerle çevirdi.
Yatsı namazından sonra birçok kez Nataşalar’ı avluda fuhuş yaparken gören Özer, köklü bir çözüm arayışına girdi. Sonunda cami cemaatinden topladığı paralarla avluya demir parmaklıklar ve tel örgülerden yüksek bir çit yaptırdı.
Özer, “Avlu şimdilik güvende. Buradan giremiyorlar. Giren de öyle kolay kaçamıyor. Böylece fuhuşu engelledik.” Diyor.
Ormandan Odun Kaçakçılığı
Olay Kavak ilçesinde meydana geldi.
Odun kaçakçılığına, rüşvet karşılığı göz yumduğu iddia edilen dört ormancının gözaltına alındığı belirtildi.
Çaputlu Ormanında Katliam mı?
VATANDAŞ’a telefon edenler, Çaputlu Ağaçlandırma Sahasında bir ksım ağaçların kesildiği; konuyla ilgili soruşturmanın sürdüğü öğrenildi.
Af Vetosu
Karşı Çıkanları Sevindirdi, Bekleyenleri Üzdü.
Rahşan Ecevit tarafından gündeme getirildiği için mutlaka çıkartılması “vazgeçilmez şart” haline getirilen Af Yasası, Demirel tarafından VETO edildikten sonra DYP’ye rağmen yeniden çıkartıldı.
Ancak bu sefer de yeni Cumhurbaşkanı A. Nejdet Sezer tarafından yeniden VETO edilmesi, bavulları hazırlayıp tahliye bekleyen hükümlüler arasında şok yarattı.
Tüm Türkiye’de 35 bin mahkumun tahliyesi söz konusuydu.
Toplum:
Nihat Güneş’i Kaybettik
Dostumuz Orhan Birkat, Necdet Bey’e telefon etmiş.
Güneş soyadı gerçekten onları en iyi simgeleyen bir ifadeydi.
Babaları Rahmi Hafız’dı. Ağabeyi Milli Eğitim’in önemli kadrolarında görev yapmış olan Cemil Güneş değerli bir öğretmendi.
Telefonlar acı haberi, önce Necdet Bey’e vermiş: Nihat Güneş’i kaybetmiştik.
O söyleyince dondum kaldım. İyi, aydın bizleri ve Vezirköprü’yü seven bir insandı.
Acı Bir Trafik Kazası
Vezirköprü’den Ankara’ya giden özel taksi, Sungurlu’yu 15 Km. geçince trafik kazası geçirdi.
Feci kazada; arabada bulunan dostumuz Eraslan Akyol’un ablası Yeter ve eniştesi Sadık Akay, kızları Gülşen Dilmaç yaşamlarını yitirdi.
Oğulları Sadık Akay kurtuldu.
Ölenlere Tanrıdan rahmet kederli ailesine başsağlığı dileriz.

Share
40 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

1+4 = ?