logo

10 dakikalık oyun 1 puan getirdi. Vezirköprü Belediyespor evinde beraberliği zor kurtardı.. Vezirköprü Belediyespor : 2 Atakentspor : 2

10 dakikalık oyun 1 puan getirdi. Vezirköprü Belediyespor evinde beraberliği zor kurtardı.. Vezirköprü Belediyespor : 2  Atakentspor : 2

Vezirköprü Belediyespor Samsun Süper Amatör Ligin 23. Haftasında Vezirköprü Şehir Stadında konuk ettiği Atakentspor’a karşı son 10 dakikada 2-0 yenikken attığı 2 golle beraberliği evinde zor kurtardı.
Evinde oynadığı iddiasız rakibinden 3 puan almak için sahaya çıkan Vezirköprü Belediyespor 2-0 yenik duruma düştüğü maçta kendisi için çok önemli puanlardan sadece birini kurtarabildi.
Ligin alt sıralarında küme düşmeme mücadelesi veren Vezirköprü Belediyespor ve orta sıralarda yerini almış ligde iddiası kalmayan Atakentspor maçından zevkli ve heyecanlı bir 90 dakika sonucunda 1 puan alarak puanımızı 23’e çıkardık. Düşme potasındaki rakibimiz Hacı Nabispor ise evinde Karasamsun’a 1-6 yenilince puanı 20’de kaldı.
Vezirköprü Belediyespor lig bitimine 3 hafta kala büyük avantaj yakalamış oldu. Hiçbir maç oynanmadan kazanılmaz, sonuç da belli olmaz. Futbolun da güzelliği burada. Vezirköprü Belediyespor 2-0 mağlubiyetten son 10 dakikada beraberliği yakalayıp 1 puana razı olurken, Hacınabi Spor evinde oynadığı hayati maçı 6-1 gibi yenilgiyle tamamlaması bu haftanın sürpriz sonuçları oldu.
Lig ikincisi Termespor küme düşmemek için mücadele veren Samsun İlkadım Yab-Pa spora kendi evinde 1-2 yenilerek lig ikinciliği için mücadele ettiği Yolspor ile puan farkı 4’e indi.
İlkadım Yab-Pa aldığı bu galibiyetle puanını 27’ye çıkararak düşme pota-sından biraz olsun uzaklaşarak derin nefes aldı.
Samsun Telekomspor kendi evinde şampiyon Atakum Belediyespor’a 4-3 yenilerek 23 puanda kaldı.
Maça gelince
Maçın başlama vuruşu ile tedirgin Vezirköprü Belediyespor ve ligde rahat durumdaki Atakentspor müca-delesinde her dakika zevkli ve heyecan içinde geçti.
Her iki takımın da rakip kale önünde gol aradığı maçta, top iki kale ara-sında gidip geldi. İlk yarının 38. dakikasında konuk ekip golü bularak skoru 0-1’e getirdi. İlk yarı bu sonuçla tamamlandı.

İkinci yarıda gol bulmak için saldıran Vezirköprü Belediyespor yaptığı ataklarda gol bulamayınca maç strese girdi.
Atakent 61. dakikadaki atağında 2. golü bularak durumu 0-2 yaptı.
Golden sonra can havli ile saldıran Vezirköprü Belediyespor 78’de Seyit Ahmet’in kafa vuruşundan bulduğu golle umutlandı. Hiç olmazsa bir puan için yeniden gol arayışına başlayan Vezirköprü Belediyespor 80. dakikada bu kez Vedat Muştalı’nın attığı golle maçta bera-berliği yakaladı.
Maç sonuna eklenen 5 dakikalık uzatmada da takımlar başka gol bula-mayınca bu heyecanlı maçtan takımlar 1’er puan alarak ayrıldılar.
Samsun
İlkadım Yab-Pa’ya gidiyoruz..
Samsun Süper Amatör Liginin 24. haftasında küme düşmemek için mücadele veren Vezirköprü Belediyespor ile Samsun İlkadım Yab-Pa karşı karşıya gelecek.
31 Mart’ta yapılacak yerel seçimler nedeniyle önümüzdeki hafta maç yapmayacak olan takımlar bir sonraki hafta 7 Nisan’da aynı saatte maçlarını yapacaklar.
Vezirköprü Belediyespor da, Samsun İlkadım Yab-Pa ile 7 Nisan pazar günü Canik Suni Çim Sahada karşı karşıya gelecek. Bu maçta diğerleri gibi saat 14.00’te oynanacak.
Bizden daha iyi durumda olsa da ligde kalmak için önemli puanların peşine düşecek olan İlkadım Yab-Pa ile her puanın kendisi için bir-birinden değerli olduğu Vezirköprü Belediyespor arasıda oynanacak maç nefes kesecek.
Seyirciye Selamlar olsun..
Soğuk havada yine, her zaman olduğu gibi, tribün-de yerini alan Vezirköprü Belediyespor seyircisi takımları 2-0 yenik durum-dayken bile yalnız bırak-madan destekleyerek son 10 dakikada yapmış oldu müthiş tezahüratla sahada futbolcuların daha iyi performans sergileme-lerini sağlamışlardır. 10 dakikada atılan 2 golün en büyük mimarı oldular.
Seyircimize her zaman teşekkürler. Samsun’un en güzel en centilmen taraf-tarına Vezirköprü’ye gelen misafir takımlar gıpta ile bakmaktalar. Bu taraftarı görenler, “bizim böyle seyircimiz olsa şampi-yonluk gelir” diyorlar.

Share
660 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

10+5 = ?