logo

10 Üreticiye Sarımsak Tohumu Dağıtıldı

10 Üreticiye Sarımsak  Tohumu Dağıtıldı

Samsun Büyükşehir Belediyesi ve Vezirköprü Belediyesi işbirliği ile toplam 10 üreticiye sarımsak tohumu dağıtımı yapıldı.

Vezirköprü Belediyesi serasında Cuma günü gerçekleştirilen program kapsamında Vezirköprü Belediyesine müracaatta bulunan 10 üreticiye toplam 30 dönümlük sarımsak tohumu dağıtımı yapıldı.

Program öncesinde Ziraat Mühendisi Furkan Kenanlı tarafından üreticilere ön bilgi verilmesinin ardından her üreticiye 3’er dönümlük toplamda 300 kilogram sarımsak tohumu dağıtıldı.

Proje hibe olmadığı için her üretici üretimi tamamladıktan sonra aldığı 300 kilogramlık tohumu belediyeye geri verecek ve projenin bir dahaki dönemde de devamlılığı sağlanmış olacak.
Proje kapsamında Yağınözü, Tekkekıran, Akören, Karacaören ve Ayvalı mahallelerinden birer çiftçiye, Çekelan mahallesinden iki ve Bahçekonak Mahallesinden de üç çiftçiye tohum dağıtımı yapıldı.

Sosyal medya hesabından dağıtım konusunda açıklama yapan Belediye Başkanı İbrahim Sadık Edis; “Sarımsak yetiştiriciliği için belediyemi-ze gelerek müracaat yapan 10 çiftçimize toplamda 30 Dekar alanda yetiştirilmek üzere Belediyemiz Tarım komisyonu ile Sarımsak tohumlarını teslim ettik. Üreticilerimize hayırlı ve bereketli kazançlar dilerim.” İfadelerine yer verdi.

Share
43 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

2+6 = ?