logo

100.Yılda 23 Nisan Coşkusu Evlerde Kutlandı

100.Yılda 23 Nisan Coşkusu Evlerde Kutlandı

Coronavirüs tedbirleri kapsamında 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nın 100.Yılı evlerin balkonlarında kutlandı.
İlçemizin Atatürk Mahallesi’nde bulunan Çamlıbel, Vadipark ve Gümüşkent Sitelerinde 23 Nisan’ın 100.Yılı nedeniyle Coronavirüs tedbirleri kapsamında yetkili makamlardan izin alarak site sakinleri evlerinin balkonlarını süsleyerek, çocuklarla birlikte 23 Nisan’ı coşkuyla kutladılar.
Site sakinlerinden Hatice Tarkan Doğanay ve Menevşe Yılmaz’ın organize ettiği kutlamada renkli zamanlar yaşandı. Site içerisindeki balkonlara kurulan ses sitemleri ile sitedeki evlerden müzik dinletileri sunuldu ve bazı çocuklar tarafından da şiirler okunarak, enstrümanlar çalındı.
Program hakkında bilgi veren Hatice Tarkan Doğanay; “Site sakinleri ile 23 Nisan’ı nasıl kutlayabiliriz diye düşünürken, çocuklarımızı organize edip balkonlara taşıyabiliriz diye düşündük. Çocuklarımız kaç zamandır evlerinden çıkamıyor ve gerçekten bu salgının kahramanı çocuklarımızdır. Çünkü onlar baştan beri evdeler.

Hem onlara bir sürpriz olsun, hem de mutlu olsunlar ve 23 Nisan’ı güzel bir şekilde kutlayalım istedik. Bu şekilde konuşarak bir gecede organize olduk. 30’a yakın çocuğumuz balkonlarda şiir okuyup enstrüman çalacak. Çok coşkulu oldu, salgında ancak bu kadar yapabilirdik.” İfadelerine yer verdi.
Kutlamaya site içerisinde bulunan tüm vatandaşlar yoğun bir ilgi gösterdi.

Share
101 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

9+6 = ?