logo

100’ün üzerindeki elbise kutuları İlçelerdeki Yerini Aldı

100’ün üzerindeki elbise kutuları İlçelerdeki Yerini Aldı

İlçemizde Ankara Samsun Dernekler Federasyonu’nca Ramazan Bayramı öncesinde yerini almaya başlayan ve Samsun’un 7 ilçesinde ilk etapta 15’er adet olarak dağıtılan Tekstil Geri Dönüşüm kutuları ilçemizde de yerlerine yerleştirildi.

Konuyla ilgili olarak gazetemize bilgi veren Ankara Samsun Dernekler Federasyonu Başkanı İbrahim Işık; “Elbise kutularımız Samsun’un 7 ilçesinde 15’er adet olmak üzere toplamda 100’ün üzerinde bulunmakta.
Bu kutulara giyilmeyen, kullanılmayan tüm elbiseler atılabilir. Kutulara atılan elbiselerden giyilebilir olanlar ihtiyaç sahiplerine tarafımızca teslim edilecek, giyilemeyecek durumda olanlar ise geri dönüşüm merkezlerine gönderilerek değerlendirilecek.” Dedi.
Işık; “Bu kutularda toplanan elbiseler Havza’da oluşturulan toplama merkezinde ayrıştırılacak ve buna göre değerlendirilecek.” İfadelerine de yer verdi.
Federasyon tarafından yapılan çalışmalar hakkında bilgi veren Ankara Samsun Dernekler Federasyonu Başkanı İbrahim Işık; “Ankara’ya çeşitli nedenlerle gelerek kalacak yeri bulunmayan ve özellikle kimsesi bulunmayan 25-30 civarındaki kız ihtiyaç sahibi kız öğrencilerimiz için Beştepe Mh. Mecnun Sk. No: 44 Yenimahalle/ Ankara’da bir bina kiraladık. Binamızda Samsun ve ilçelerinden gelen misafirlerimiz belirli bir ücret karşılığında bu dairelerde konaklayabilecekler.” Dedi.

Share
7 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

7+8 = ?