logo

12 Milyon TL’lik yatırım için düğmeye basıldı…Vezirköprü İçme Suyu Arıtma Tesisi İçin Çalışma Başlatıldı

12 Milyon TL’lik yatırım için düğmeye basıldı…Vezirköprü İçme Suyu Arıtma Tesisi İçin Çalışma Başlatıldı

Yıllardır ilçemizde sıkıntısı çekilen içme suyu sorunu için Samsun Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (SASKİ) tarafından yapılan ihale sonucunda 20 mahallenin ihtiyacını karşılayacak ve saniyede 105 litre su temin edilebilecek olan Merkez İçme Suyu Arıtma Tesisi için düğmeye basıldı.
İlçemizde başlatılan çalışma kapsamında tesisin tamamlanması halinde Abdulgani, Atatürk, Bahçelievler, Çanaklı, Çayırbaşı, Cumhuriyet, Değirmenbaşı, Esentepe, Beşpınar, Fazıl Ahmet Paşa, Hıdırlık, Kuruçay, Mehmet Paşa, Nalbantlı, Ortacami, Tabakhane, Taşkale, Tikenli, Yenimahalle ve Yeşilada mahallelerindeki su ihtiyacı yeni yapılan tesis sayesinde saniyede 105 litre su temin edilebilecek. Bu tesisin herhangi bir aksilik olmazsa Aralık ayında bitirilerek merkezdeki mahallelerin yıl sonunda su sorununu çözmesi bekleniyor.
12 Milyon liraya mal olacak olan tesis hakkında bilgi veren ve yapılacak tesis ile birlikte Vezirköprü’de içme suyu sorununun çözüleceğine dikkat çeken Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir; “Verdiğimiz sözleri tutarak vatandaşımızın kaliteli hizmet alması için çalışmalarımızı tüm ilçelerimizde sürdürüyoruz. Yapacağımız arıtma tesisi ile içme suyunun kalitesi daha da artacak”. İfadelerine yer verdi.
Öte yandan merkez dışı mahalleler için de ilerleyen süreçte Başalan Arıtma Tesisi’nde gerçekleştirilmesi planlanan kapasite artırma çalışması sonrası şuan 26 mahallenin suyunun karşılandığı tesis kapasite artırımı sonrası iki kata çıkarılacağı öğrenildi.

Share
370 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

9+7 = ?