logo

13 yıldır Sehven görev yapmış!

13 yıldır Sehven görev yapmış!

Vezirköprü Devlet Hastanesi’nde ortaokul diplomasıyla lise diploması sahibi olması gereken yerde çalıştığı anlaşılan Abdulkadir Görel’in Veri Hazırlama ve Kontrol İşletmeni kadrosunun iptal edilerek memur olarak devam etmesine ilişkin yazının Hastane yönetimine gönderildiği öğrenildi.

Samsun’da Etik haber sitesinin haberine göre; en az lise mezunu olanların görev yapabileceği hastanenin veri hazırlama ve kontrol işleri kadrosunda ortaokul mezunu olan Abdulkadir Görel’in 13 yıldır görev yaptığının anlaşıldığı belirtildi.
Edinilen bilgiye göre; bu kadroda görev yapacak kişilerin lise diplomasının olması gerekiyor.
Yaşanan fıkra gibi olayda; 2022 Mart ayında lise diplomasını açık öğretim aracılığıyla alan Görel’in hastaneye yeni aldığı lise diplomasını işleme konulması için sunması üzerine, Görel’in ortaokul diplomasıyla hukuksuz şekilde 13 yıl Vezirköprü Devlet Hastanesi Veri Hazırlama ve Kontrol İşleri kadrosunda görev yaptığı ortaya çıktı.

Samsun Valiliği Personel Hizmetleri Başkanlığı ise, Görel’in sehven yapılan atama kararının iptalini ve eski kadrosu olan memur kadrosuna geçirilmesini kararını Vezirköprü’ye göndererek, tebellüğ belgesinin kendilerine gönderilmesini talep etti.
Görel’in bu kadar zamandır bu işte nasıl görev yaptığı ve kadroyu verenlerin kimler olduğu da merak konusu.
Abdulkadir Görel’in AK Parti’ye yakınlığıyla bilinen Memur Sen’e Bağlı Sağlık Sen’in hastane temsilcisi olması da kafaları karıştırdı.

Share
357 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

8+7 = ?

#

13 yıldır Sehven görev yapmış!” için 3 Yorum

 1. Mehmet : diyor ki:

  Adamlar yolsuzluk yolsuzluk üstüne gorevini derhal birakmasi lazim boyle kişiliksiz insanlar anca bu adam yapar

 2. Mehmet : diyor ki:

  Abdulkadir gorelin oglu emre gorel hastane personeli ile kavga ediyor isten atilmasin diye adem gorel devreye giriyor kamera kayitlarini da bashekim araciligiyla siliyor bunuda yazsana hastane personeli hepsi biliyor

 3. Hakhukuk haram : diyor ki:

  Hepsi yalan sehven değil bilinçli yapılmış bir dolandırıcılık.
  Haksız yere aldığı maaş ve ek ödeme farkları geri alınmalı