logo

14 Mart Tıp Bayramı konseri Beğeniyle İzlendi

14 Mart Tıp  Bayramı  konseri Beğeniyle İzlendi

Vezirköprü Devlet Hastanesi tarafından hazırlanan “14 Mart Tıp Bayramı” konseri büyük beğeniyle izlendi.

Vezirköprü Devlet Hastanesi öncülüğünde hazırlanan 14 Tıp Bayramı Özel Konseri, davetlilere girişte yapılan ikramların ardından Vezirköprü Devlet Hastanesi Başhekimi Uzman Doktor Osman Karakuş’un konuşmasıyla devam etti.
Osman Karakuş; “Bu anlamlı günde bizleri yalnız bırakmadığınız için teşekkür ederim.” Dedi.
14 Mart Tıp Bayramı’nın ortaya çıkış hikâyesini anlatan Karakuş; “14 Mart Tıp Bayramı sadece bir bayram değil. Bir ruhun her yıl yenilenişi. 19 Mayıs 1919’da Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve arkadaşlarının da bu ruhtan beslendiğine eminim. Çünkü 1919 yılının 14 Mart’ında yurt savunması adına bir araya gelip İstanbul’u işgal eden o hainlere karşı duruşun ruhudur.

Bu ruhu her yıl yenilenerek, bu aşkla ve şevkle insanlarımıza sevgiden, saygıdan merhametten ödün vermeden gecemizi gündüzümüze katarak, yağmur, çamur, kar demeden zor şartlarda her daim o hastaya ne gerekiyorsa onu yapma aşkıyla dolmuş olarak bu ruhu biz taşırız.” Şeklinde konuştu.
Sağlık çalışanlarının 14 Mart Tıp Bayramı’nı kutlayarak sözlerine başlayan Kaymakam Halid Yıldız ise; “İki yılı aşkın pandemi gibi zor bir süreci yaşadık. Bu süreci hayatımızdan çıkarmış ve normale dönmeyi umut ediyoruz.” Dedi.
Yıldız; “Bu sürecin atlatılmasında ve başarılı bir şekilde geçirilmesinde en ön cephede sizler vardınız. Bu vesileyle bu savaşta hayatını kaybedenleri rahmet ve minnetle anıyorum, ruhları şad olsun. Bu süreç çok zor geçti inşallah bir daha görmeyiz diye umut ediyoruz.
Sağlık çalışanlarımızın uzun süredir bir beklentileri vardı. Sayın Cumhurbaşkanımız da güzel açıklamalar yaptı. Hem özlük haklarına yönelik, hem de emeklilik haklarına yönelik olarak. İnşallah bunların da çok kısa bir zamanda hayata geçeceğine inanıyoruz.” Şeklinde konuştu.

Konuşmaların ardın Reşat Gümüş tarafından yönetilen Halk Eğitim Merkezi Vezirköprü Türk Halk Müziği Polifonik Korosu ekibi ve ilçemizdeki sağlık çalışanlarından oluşan Grup Pudieapa tarafından hazırlanan konser büyük beğeniyle izlendi.
Belediye Kültür Merkezi’nde düzenlenen programa; Kaymakam Halid Yıldız, Belediye Başkanı İbrahim Sadık Edis, İlçe Milli Eğitim Müdürü Resül Özata, İlçe Sağlık Müdürü Mehmet Akif Tapur, kurum temsilcileri ve sanatseverler katıldı.

Share
21 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

7+2 = ?