logo

15 aday başkanlık için yarışıyor…

15 aday başkanlık için yarışıyor…

Vezirköprü’de Adalet ve Kalkınma Partisi İlçe Başkanlığı süreci, Halil İbrahim Doğan’ın istifa etmesinin ardından aday enflasyonuna döndü.

Uzunca bir süredir “Vezirköprü’de ilçe başkanı değişecek mi, değişirse kim olacak?” sorusunun cevabı merak ediliyordu.

23 Şubat’ta yapılacağı bildirilen Vezirköprü ilçe kongresi, hemen ardından bu soruyu öne çıkardı.

Geçen hafta Ak Parti İlçe Başkanı Halil İbrahim Doğan’ın istifa etmesini ardından, bu kez “şimdi başkan kim olacak?” sorusu kaldı.

Vezirköprü’de AKP İlçe Başkanlığı için daha önce adı geçen kişilerden bazıları cumartesi günü yapılan temayül yoklamasına katılmazken, daha önce ismi telaffuz edilmeyen sürpriz adaylar yoklamada sorulanlar arasındaydı.

Vezirköprü’de AKP İlçe Başkanlığı koltuğu için diğer ilçelere oranla rekor sayıda başvuru olduğu öğrenildi.

Edinilen bilgiye göre; Eyüp Akdoğan, Haşim Aruç, Ahmet Avcı, İbrahim Baykal, Mehmet Cansız, Süleyman Cürmen, İbrahim Çalışkan,  Nail Çatal, Bilal Diken, Mehmet Gülburun, Samet Koç, Bekir Kurtoğlu, Mahmut Öztürk, Emrullah Yiğit ve daha önce ilçe başkanlığı yapmış olan Kemal Yaman İlçe başkanlığı için aday oldular.

Ancak başka bir bilgiye göre, bu isimlerin dışında da başka kişilerin başkanlık için genel merkez tarafından çağırılabilir ve başkan olarak ismi açıklanabilir.

Yani 15 adayın dışında daha birçok isim AKP Vezirköprü İlçe Başkanlığı için aday durumunda.

Bu isimlerden 3 tanesinin bu günlerde Ankara’ya çağırılması ve içlerinden birinin ilçe başkanı olarak belirlenerek 23 Şubat’taki kongrede seçilmesi bekleniyor.

Share
507 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

8+3 = ?