logo

15 Temmuz Şehitleri 1. Yıldönümünde Anıldı

15 Temmuz Şehitleri 1. Yıldönümünde Anıldı

Törende konuşan Vezirköprü İlçe Kaymakamı Yunus Emre Altıner; o felaketi yaşadığımız o günden bugüne tam bir yıl oldu. Bu acıyı bu tecrübeyi hiçbir zaman un utmayacağız. Bundan iyi bir ders alacağız. Biz gerçekten çok önemli bir coğrafya da yaşıyoruz. Bütün dünyanın gözü bu coğrafya da bu yol güzergahı üzerinde madenlerin tam ortasında olan bir coğrafya da mu1 htemeldir ki bu saldırıların benzerlerini pek çok kez yaşayacak. Çünkü artık savaşlar yön değiştirdi şekil değiştirdi. Artık hiçbir ülke direk olarak hiçbir ülkeye savaş açmıyor. Sürekli örgütler ve maşalar kullanıyor.
21. y.y.’daki bütün savaşların kurgusu ve finansmanı bir takım ülkeler tarafından yapılmış organizasyonlar biz bunları çok iyi biliyoruz bizim ülkemize saldıran tüm örgütlerin arkasında kimler olduğunu bizler çok çok iyi biliyoruz. Bizler artık öncekinden çok daha bilinçli olup çok daha fazla çalışacağız. Çok daha fazla okuyacağız. Sadece ülkemiz değil birçok İslam ülkesi törer saldırıları yaşamaktadır. Ülkemiz bunların arasında en dik duranıdır. Ülkemiz sadece böyle bir terör saldırısı değil, kültürel, ekonomik ve silahlı saldırılarla yıkılmak istenmektedir. Biz burada bu akşam sabaha kadar dimdik nöbet tutarak bu ülkenin sahipsiz olmadığını, bu ülkenin böyle ayak oyunlarıyla elde edilebilecek olmadığını tüm uluslara göstermek zorundayız. Dedi.
Törende konuşan Vezirköprü Belediye Başkanı İbrahim Sadık Edis; 1 yıl önce bugün 249 şehit verdik. İçimize sızmış Fetö terör örgütü bizim bu halkın parasıyla alınmış tanklarla, uçaklarla bu halkın üzerine mermi yağdırıp bomba attı.
Türkiye Cumhuriyetimizin kurulduğu günden bu tarafa hem diğer Müslüman ülkelerdeki, hem de ülkemizde yapılan oyunları görüyorsunuz. 60 ihtilalini yaşadık, 12 Eylül’ü yaşadık, 28 Şubat’ı yaşadık, 94 krizini yaşadık, eskiden bizi ezmek yutmak kolay bir lokmaydı. Ta ki 2002 yılına kadar, ama artık öyle değil. Çalışmamız gerekiyordu, ayağa kalkmamız gerekiyordu, koşmamız gerekiyordu. Hepsini yaptık şimdi kişi milli gelir seviyemiz 11 bin dolar seviyesinde inşallah 2023 yılında bu 20 bin dolar olarak yolumuza devam edeceğiz. İnşallah bundan sonra yolumuz açık olacak. Dedi.2

Share
860 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

2+6 = ?

BENZER HABERLER

Anı İnceleme Araştırma
SEÇİM SUYU ISINDI!..

SEÇİM SUYU ISINDI!..

Anı İnceleme Araştırma
Pancar ekimi yüzde 25 arttı

Pancar ekimi yüzde 25 arttı

Anı İnceleme Araştırma
PANCARIN HAKKI VERİLMİYOR

PANCARIN HAKKI VERİLMİYOR