logo

18-19 Ağustos’ta, kendine güvenenler hazırlansın! Vezirköprü Başpehlivanı, ses kralı ve kraliçesi seçilecek…Kapaklıeşme’de Karadeniz Festivali 5 Ağustos 2001 Pazar

18-19 Ağustos’ta, kendine güvenenler hazırlansın! Vezirköprü Başpehlivanı, ses kralı ve kraliçesi seçilecek…Kapaklıeşme’de Karadeniz Festivali 5 Ağustos 2001  Pazar

Vezirköprü’nün en güzel ormanlarının (suyunun, havasının) yer aldığı yılın (Kunduz’dan sonra) ikinci yayla festivali 18-19 Ağustos’ta Kapaklıeşme’de yapılacak.
Trabzonlular Yardımlaşma Dayanışma ve Kültür Derneği tarafından 18-19 Ağustos’ta Kapaklıeşme’de yapılacak. Tarihi Geleneksel 1.Kapaklıeşme Karadeniz Festivali’nin bir özelliği de sürpriz ses sanatkârlarının yer alması; burcu burcu “Vezirköprü” kokması olacak.
Herkesin davetli olduğu festival “Özel Piknikler” şeklinde yapılacak, toplu eğlenilecek.
Festivalde çeşitli yarışmalar da yer alacak. Festival Havza, Merzifon, Hacıköy radyolarından da duyurulmuştur.
Katılımların da geniş olacağı belirtiliyor.
Festivalde kendine, sesine güvenenler ses yarışmalarına katılacak 1-2-3 gelene ödüller verileceği açıklanmıştır.
Güreşler olacak, ancak bu güreşlerde “Vezirköprü Başpehlivanı” seçilecek; başka yerlerin “şikelerle şaibeli” olanlara bu güreşlerde yer verilmeyeceği öğrenildi.
Festival Ağalığı seçimi

Festivalde, Kemençe, horon, folklor çeşitli eğlencelerin yer alacağı belirtiliyor.
On gün önce iğfal edilmiş…
Gölgüney’de Düğünü Olacak Kız İntihar Etti
İlçemizin kırsal alan köylerinde görülen ikinci intihar Gölgüney Köyü’nde oldu. S.A. isimli genç kız köylerinden biriyle nişanlandı. Nikâhı da yapılan kız, geçtiğimiz hafta samanlıkta asılı olarak yaşamını yitirmiş şekilde bulundu.
Yapılan otopside kızın on gün önce iğfal edildiği anlaşıldı.
Belediye Yeni Su Getiriyor
Belediye Başkanı Suat Binici Elaldı Köyü’ndeki su yapılıncaya kadar, onbeş gün içinde Kargucak civarındaki Cambaz Çayı’ndan sondajla su getireceğini bildirdi.
Buradan 20 litre su temin edileceğini sandığını bildiren Binici, bu işin 15 gün içinde biteceğini, umduğunu bulurlarsa, Vezirköprü’nün rahat edeceğini söyledi.
İki ormancı 12 Milyar ceza yiyince, mahkemeye başvurdu…
Orman Katliamında Süper Ceza
Karapınar Ormanlarında 1100 ağaç kesildiği haberi üzerine, Amasya’dan gelen muhakik; olayın 4-5 yılda meydana geldiğini saptamış, sorumlu gördüğü iki (Y.T., M.D.) isimli orman bakım memuruna 4’erden 8 Milyar, faizi ile birlikte 12 Milyar ceza vermiştir.
Bakım memurları, cezayı hak etmediklerini belirterek kaldırılması için mahkemeye müracaat etmişlerdir.
Ayrıca Alanşeyhi tarafından orman katliamları ile ilgili olarak bakım memurlarının değiştirildiği öğrenilmiştir.
Su ve köy yolları…
Bahçeli’ye İletilen Vezirköprü Sorunları
Kaymakam Şevket Cinbir, Başbakan Yardımcısı Devlet Bahçeli’ye, makamının ziyaretinde ilçenin çeşitli sorunlarına ilişkin bilgi verdi. Projesi daha önce sunulan köy yolları için, 900 Milyar istedi.
Belediye Başkanı Suat Binici’de; ilçenin susuzluktan kuruduğunu, İller Bankası’ndan yapılacak suyun biran önce bitirilmesini istedi.
Bir sorumuz üzerine Binici:
-Proje yapılıyor, Eylül ayında bitecek. Durum ondan sonra aydınlığa kavuşacak.
Huzurevi
Kızılay’ın Huzurevi yapmak için, proje beklediği arsa önerileri için Mehmet Çekmez ve Ali Karataş’ın önerileri hazırlandı. Suat Binici gerekli hazırlığı yapmadığı için önerisinin henüz ele alınmadığı bildirildi.

Share
11 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

2+8 = ?