logo

19 Ekim Muhtar Günü Kutlandı

19 Ekim Muhtar Günü Kutlandı

19 Ekim Muhtarlar günü münasebetiyle Vezirköprü Muhtarlar Derneği Başkanı Mehmet Şerif Kaşçı ve ilçemizde görev yapan birkaç muhtar tarafından önce Vezirköprü Kaymakamı Halid Yıldız’ı ardından da Belediye Başkanı İbrahim Sadık Edis’i makamında ziyaret edildi.

19 Ekim Muhtarlar günü münasebetiyle Vezirköprü Muhtarlar Derneği Başkanı Mehmet Şerif Kaşçı ve ilçemizde görev yapan birkaç muhtar tarafından önce Vezirköprü Kaymakamı Halid Yıldız ardından da Belediye Başkanı İbrahim Sadık Edis makamında ziyaret edildi.
Önce Kaymakam Halid Yıldız’ı makamında ziyaret eden Muhtarlar Derneği Başkanı Mehmet Şerif Kaşçı ve beraberindeki muhtarlar bir süre sohbet etti.
Burada kısa bir konuşma yapan Kaymakam Halid Yıldız; “Demokrasinin ve milli iradenin ilk kapısı, vatandaşımızın devlete ulaşmak istediğinde başvurduğu ilk mercii olan kıymetli muhtarlarımızın muhtarlar gününü kutlarım.
Vezirköprü’müz için muhtarlarımızla bir ekip halinde güzel hizmetler yapacağımıza inanıyorum. Muhtarlarımıza çalışmalarında başarılar dilerim.” İfadelerini kullandı.

Kaymakam Yıldız’ı ziyaret ettikten sonra Vezirköprü Belediyesi’ni de ziyaret eden Başkan Kaşçı ve beraberindekiler Vezirköprü Belediye Başkanı İbrahim Sadık Edis’i de makamında ziyaret ettiler.
Burada bir konuşma yapan Belediye Başkanı İbrahim Sadık Edis ise; “Bu senenin de yarısını doldurduk şu anda 2 buçuk yılı tamamladık. Burada hepinize büyük görevler düşüyor. Bu bir görev. Bu görevleri tamamlamak üzere hepimiz devam edeceğiz. Hepimiz birbirimize yardımcı olmak durumundayız.” Dedi.
Belediye önünde yaşanan olaylara da değinen Başkan Edis; “Bildiğiniz gibi 15 gün önce burada tatsız bir olay yaşadık. Hak etmediğimiz bir şey. Biz bunu kınıyoruz. Konunun Vezirköprü Belediyesi’yle uzaktan yakından bir alakası yok. Tabi bu ilçemize yakışır bir davranış olmadı. Zaman herşeyin ilacıdır.” Şeklinde konuştu.
Başkan Edis, “Ben yaklaşık 12 buçuk yıldır görev yapıyorum ilçede. Üç dönemi tamamlamak üzereyiz. Bu Vezirköprü tarihinde bize nasip oldu. Bizim en büyük şanssızlığımız sahamızın çok geniş olması. 1762 kilometre kareyiz. Mahallelerimizin çokluğu, yerleşim alanlarımızın 330’a kadar bulması şartları zorluyor. Bu hizmetlerimizi önümüzdeki yılda en ince ayrıntısına kadar tamamlayacağız.” Dedi.
Vezirköprü olarak Havza-Vezirköprü anayolumuz tamamlanıyor, diyerek sözlerini sürdüren Başkan Edis; “2023’e kadar tamamlanacak. Görüyorsunuz firma çalışıyor. Besi OSB’miz bugün yarın ilan edilecek. Normal OSB çalışmamız sürüyor. O da askıdan indi yakında açıklanacak. Bu konularda Vezirköprü’ye hizmet etmek için mücadelemizi sürdürüyoruz. Sizlerden isteğimiz kalan bu süreyi başarılı bir şekilde tamamlamak.” İfadelerini kullandı.
Bizim hiçbir şekilde ticari bir beklentimiz yok diyen Edis; “Şartlarımızı ne kadar sıkıştırırsalar sıkıştırsınlar, kamulaştırmalar geldi önümüze, ödemeler geldi. Biz bunların hepsini ödedik. 94 yılından gelen kamulaştırma bedellerini ödüyoruz. İnşallah 2022’nin sonuna kadar hem parkede hem beton yolda bu çalışmaları yapacağız.” Dedi.
Vezirsuyu’nu kısa bir süre sonra hizmete açıyoruz diyen Edis; “Küçük sanayi sitesinin protokolünü TOKİ’yle beraber tamamladık. Şu anda proje çalışmaları başladı. Çanaklı Mahallesi’nde Hurdacılar ve Keresteciler sitesine başladık. Galericilerin inşaatı tamamlanmak üzere orası da tamamlandığı zaman Vezirköprü içerisindeki trafik oldukça rahatlayacak.” İfadelerini kullandı.

Share
9 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

7+7 = ?