logo

19 Mayıs 102.Yılında Programla Kutlandı

19 Mayıs 102.Yılında Programla Kutlandı

Mustafa Kemal ATATÜRK’ÜN 1919’da Samsun’a çıkışının yıldönümü olan ve gençliğe armağan ettiği 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’nın 102.yıldönümü düzenlenen programla kutlandı.

Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Mehmet Uyar’ın Atatürk Anıtına çelenk sunmasıyla başlayan program saygı duruşu ve İstiklâl Marşı’nın okunmasıyla devam etti.

Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Mehmet Uyar günün anlam ve önemini belirten konuşmasında; “19 Mayıs demek bu milletin makus tarihini yenmek için yaktığı ateş demek, 19 Mayıs demek gençlik demek, 19 Mayıs demek Mustafa Kemal demek” ifadelerine yer verdi.

Uyar sözlerinin devamında; “Sizler, Yeni Türkiye’nin genç evlatları, yorulsanız dahi beni takip edeceksiniz. Dinlenmemek üzere yola çıkanlar asla ve asla yorulmazlar, diyor Atatürk.

Türk genci, Türk İstiklâli, Türkiye Cumhuriyeti’nin yılmaz bekçisi, bugün ve yarınların en büyük güvencesidir.

Binlerce şehit vererek sıkıntı ve yokluklar içinde büyük özverilerle kurulan Türkiye Cumhuriyeti devleti gençlere emanettir. Bu değerli emaneti yaşatmak ve sonsuza kadar korumak, gelecek kuşaklara en iyi şekilde aktarmak gençlerin en başta görev ve sorumluluğu olmalıdır.” Dedi.

Uyar konuşmasının sonunda; “Çocukların ve masumların ölmediği, barışın hakim olduğu bir dünya istiyor, devlet, millet içinde bulunduğumuz salgın dönemini sağlıklı bir şekilde atlatarak sağlıklı bir şekilde nice 19 Mayıs’ları coşkuyla kutlamayı temenni ediyorum.” Şeklinde konuştu.

Share
27 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

1+9 = ?