logo

19 Ocak kutlamaları bu hafta da devam etti..

19 Ocak kutlamaları bu hafta da devam etti..

19 Ocak geleneksel yemeği bu yıl da sürdü..
Vatandaş Ailesinin eski isimlerinden Hacımet Yılmaz ve İlçemizin kendine has kişiliği ile uzun yıllar hem siyasette hem sporda damga vurmuş isimlerinden Ziya Akbaş’ın geleneksel 19 Ocak yemeği bu yıl da düzenlendi.
İlçemizin hem öğretmen hem de tarihçisi olarak biline Bünyamin Kıvrak’ın da katıldığı yemekte çeşitli konulardan konuşma fırsatı yakalandı.
Bu keyifli gün için dostlarımıza tekrar teşekkür ediyoruz.

19 Ocak 1959’da yayın hayatına başlayan Vatandaş Gazetesi’nin yeni yaşına girmesi nedeniyle okuyucusuyla buluşmaları devam ediyor.

İlçemizin yetiştirdiği önemli isimlerden biri olan ve halen Trabzon’da görev yapan, değerli dostumuz Abdullah Doğanay, her zamanki sıcaklığı ile telefonda yeni yaşımızı kutlayan isimlerden biriydi.
VATANDAŞ Gazetesi’nin kuruluş yıldönümü için ziyaretimize gelenler bu hafta da devam etti.

Eski bir VATANDAŞ’çı olan ve yılardır tanıyıp sevdiğimiz ağabeyimiz Mahmut Keskin
“Sevgili Vatandaş Gazetesi ve çalışanları
İlçemizin daha iyi yerlere taşınması için kalemiyle ve fikirleriyle aydınlatılması ve bilgilendirilmesi için değerli büyüğüm rahmetli Vefai abimizin 62.yıl önce 1959 yılında birlikte kurdukları, çocukluk yıllarımda okul tatillerinde çalıştığımız, bizlerin yaz okulu olan Vatandaş Gazetesini kesintisiz olarak doğru ve ilkeli haber yapan Vezirköprülülerin sesi olan gazeteyi Rahmetli babanızdan bu bayrağı devralarak ilkelerinden hiç sapmadan aynı şekilde kaleminizi güçlüden yana değil de haklıdan yana kullanarak bizlerin gözü, kulağı oldunuz…
Tüm dünyayı etkisi altına alan Koronavirüs hastalığında, bu pandemi döneminde bilen bizlere haber ulaştıran Vatandaş Gazetesi’ni şahsınız ve çalışanlara şahsım adına kuruluş yılınız olan 19 Ocak 2021 kutlu olsun…
Bu yolda gücünüz kuvvetiniz bol olsun
Sevgi ve Saygılarımla…”
Notuyla birlikte ziyaretimize gelerek bizi mutlu etti.

Bu hafta Kızılay Başkanlığı görevini yürüten Ak Piliç Sahibi Bekir Kurtoğlu çiçeğiyle birlikte ziyaretimize geldi. Kızılay’da yürüttükleri başarılı çalışmaları hakkında bilgi aldığımız Kurtoğlu ile ara sıra yaptığımız keyifli sohbetlere bir yenisini eklemiş olduk.

İlçemizin genç, başarılı, efendi ve sevilen siması Karakayalar’ın temsilcisi Rahmani Karakaya da hem çiçeği hem de güler yüzüyle sohbetten keyif aldığımız simalardandır. Her zaman Vezirköprü için, her zaman durmadan gelişmek için açık sözlülüğü ile bildiğimiz kardeşimizdir Rahmani Karakaya. Kuruluş yıldönümümüzde de bizimleydi.
Ak Parti İlçe Başkanı Mehmet Kurt, sohbet için pek göremesek de çiçeğiyle bizi mutlu edenlerden biri oldu.

İlçemizin tanına diş hekimi Fazlı Kartal, “kimi çiçeğiyle gelir, ben de tatlı konuşalım diye tatlımla geldim.” diyerek girdi ofisimize. Daha sonra komşumuz Kenan Salgın ve Karadoruk Mahallesinin unutulmaz simalarından Cahit Yaman da bu tatlı sohbete katılarak bizimle yeni yaşımızı kutladılar.

Salı günü ise gazetemizi ziyaret ederek bizleri onurlandıran bir diğer isim ise Saygın Yıldız ve Gökhan Demircioğlu oldu.
Kendilerine de güzel ziyareti ve sohbetleri için teşekkür ediyoruz.

Share
47 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

5+8 = ?