logo

2 ara yola 10 araba çakıl gerek!

2 ara yola 10 araba  çakıl gerek!

Bölgenin ve muhtarların dikkatine!..

Gazetemize gelen vatandaş Kovalı-Başalan ile Ortaköy-Elbeği arasındaki ara yolların yapılması gerektiğini sadece birkaç araba çakılla sıkıntının çözülebileceğini söyledi.

Gazetemize gelen Seyit Karataş sadece çakıl dökülürse birçok köylünün komşu köye giderken uzun yol yapmaktan kurtulacağını söyledi.
Kovalı-Başalan ve Ortaköy-Elbeği arasındaki ara yolların zeminlerin bulunduğunu ancak çamurdan kullanılamadığını belirterek, “bu iki ara yoluna sadece çakıl dökülmesi gerek” dedi.
Karataş; “Başalan-Kovalı ara yolu ve Elbeği-Ortaköy ara yolu toplamda 1’er kilometreden 2 kilometre yok. Ancak bizim ulaşımımızda 20 dakikalık yola dönüşüyorlar” diyen okuyucumuz mektubunda bu ara yollara malzeme dökülmesini talep ediyorlar.
Bölge sakinlerinden Seyit Karataş, gazetemize ilettiği mektupta;
“Bir Taşlıyük, bir Kuşçular ve daha yukarı köylerden Çamlıca’ya gitmek için 15 kilometre yol yaparak önce Vezirköprü’ye gelmemiz gerekiyor. Halbuki 5 araba çakıl dökülse sadece bu köylerin arası 1,5 kilometre.
Bu kadarcık çakılı Belediye ve muhtarlar bize çok mu görüyor?
Kovalı ve Başalan Mahalleleri arası da aynı şekilde. Aradaki yol 1 kilometre yok. Bir greyderle ve 5-10 araba çakılla halloluyor.
Bu bahsi geçen köylere örnek Kızılcakoru-Kovalı-Kuşçular taa Duruçay Barajı’nı dolanıyor. Sadece Başalan Boruk Köyü’nün 20 dakikalık yolu 1 saat. Yekün masrafı 20-30 araba çakıl.
         Edis’e seslendi
Karataş Belediye Başkanı Edis’e seslenerek “Zemin zaten oluşmuş Sayın Belediye Başkanım bu işe el at son bir hatıran kalsın. Sana bu seçim öncesi bir daha okuyalım. Bu olay bu köyler arasında büyük bir hizmet. Saygılar sunarım.” dedi.

Share
225 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

10+8 = ?