logo

2.Çocuk Kitapları Fuarı Yapıldı

2.Çocuk Kitapları Fuarı Yapıldı

Vezirköprü Belediye Başkanlığı tarafından 2.si düzenlenen Çocuk Kitapları sergisi Kültür Merkezi’nde 20-23 Şubat tarihlerinde çocuklar için kültür merkezinde açıldı.

Kültür etkinlikleri kapsamında düzenlenen etkinlikte çocuk kitabı yazarları; Mehmet Akbulut, İbrahim Ünsal Uçar ve Hasan Yiğit davetlilere yazdıkları kitapları sergiledi.

Sergi açılışını Belediye Başkan Yardımcısı Salih Sefacı yazarlarla birlikte gerçekleştirdikten sonra konuşma yaparak; “Bizler ilk emri ‘oku’ olan bir ümmetin üyeleriyiz. Okumanın ne kadar önemli olduğunu anlatmaya gerek yok ama burada herhangi bir yazarın fikrini okumak görüşünü okumak, onun hayal dünyasını okumak değil, aynı zamanda bu güzel çocuklarımızın kendi geleceklerini, kendi benliklerini kazanmalarına ilave bir adım olacak. İnşallah etkinliğimiz amacına ulaşır.” dedi.

Başkan Yardımcısı Salih Sefacı’nın ardından konuşma yapan Yazar Hasan Yiğit ise; “Kitap boş zamanlarda okuyacağımız bir alışkanlık değil. Her zaman her fırsatta okumamız gereken nesnelerdir. Biz size bu sevgiyi aşılamak için bu kitaplarla geldik. Sizlere de bunun önemini ayrıca vurgulayacağız. Kitap karanlıkları aydınlatan bir araçtır. Okumak yıldızlara ulaşmaktır.”dedi.

Son olarak konuşma yapan yazar İbrahim Ünsal Uçar ise; “Ben öncelikle öğretmenlerimizi ve çocuklarımızı kutlamak istiyorum. Geçen yıl kırka yakın ülkemizin il ve ilçelerinde fuarlara katıldım ve gittiğim her yerde şunu söylüyorum Vezirköprü’yü örnek gösteriyorum. Vezirköprü geçen yıl ilçe bazında kitaplara ilçe bazında böylesine yoğun ilgi gösteren, böylesine öğrencileri organize edebilen bir etkinlik görmedim. O nedenle ilk sıraya Vezirköprü’yü aldım ve her gittiğim yerde de hak ettiği reklamını yapıyorum Vezirköprü’nün. Size bu yüzden teşekkür ediyorum.”dedi.

Konuşmaların ardından Vezirköprü Belediyesi tarafından öğrencilere cetvel hediye edildi. Kitaplara büyük ilgi gösteren çocuklar yazarlarla fotoğraf çektirmeyi de ihmal etmediler.

 

Share
692 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

8+10 = ?