logo

20 Yıl Önce – 8 Şubat Pazar

20 Yıl Önce – 8 Şubat Pazar

Vezirköprü aylardır devam eden doktor mücadelesi Devlet Hastanesi Başhekimi Sait Turanlı’nın Başhekimlikten alınması ile sona erdi.

Ankara’dan 27.1.1998’de 16717 no ile gelen faks yazısında:

Namık Yıldız (Genel Müdür)

-Dr. Sait Turanlı’nın yerine kardiyoloji uzmanı Dr. Bahattin Balcı atandı. Balcı İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesinden 1990 yılında mezun oldu. 1991 yılında asli memurluğa atandı.

Yekta Güngör Özden

Gazetecilik Onurlu ve Güzel Bir Meslek

VATANDAŞ gazetesini her gelişinde öncelikle sizin içtenlikli bir selamınız gibi karşılıyorum, sonra da bir ilginin somut belirtisi olarak öğrencilik günlerimizden aktarılan dostluk belgesi sanıyorum.

Teşekkür ederim.

Zamanım olup da yazmak olanağını bulamıyorum.

Bugün incelemelerimi bitirince hemen bir mektupla hatırınızı sormak istedim. İnşallah iyisinizdir. Yıl dönümlerde aldığınız ödüllerde hemen kutlayamıyorsam kusura bakmazsınız.

Kırk yıla yakın bir zamandan beri tanıdığım Vefai Tek’er için bu ödüller azdır.

Gazetecilik onurlu, güzel bir meslektir. Sorumluluklarının bilincinde çalışmak kamu için büyük bir güvencedir. İyiliklerinizi başarılarınızın artarak sürmesini diler, sevgiler sunarım.

Pancar Paraları Marttan Sonraya Kalabilir

Pancar Kooperatifi Apeli Olayları

Pancar apelinin 15 milyona çıkartılması, Suluova pancar ekicilerinin tepkisinden sonra 10 milyona indirildiği bildirilmişti.

Daha sonra ilçemize gelen eski yöneticiler gazetemize telefon açarak önce tepkileri doğruladılar, sonra da şu gerekçeyi belirttiler:

Vakıflar Bankasından 75 milyar faizle 200 milyar alındığını bunu ödemek için de apellerin 15 milyona çıkartıldığını, tepkiler üzerine 10 milyona indirildiğini, pancar paralarının da zor ödeneceğini, iddia ettiler.

Haberi aldığımızdan 1 saat kadar sonra Hüseyin Fakı Amasya’dan telefon açtı. Girişi haber almıştı. Fakı, VATANDAŞ’a gelen oldu mu? Hayır, telefonla bilgi verdiler yanıtını alınca:

-Ben Vezirköprü’nün hakkını korumak için çalışıyorum. Herkese 10 milyon olur mu? Apelleri şöyle ayar ettik:

-100 milyon alandan 3 milyon, 500 milyon alandan 10 milyon, 50 milyon alandan 1,5 milyon, 30 milyon alandan 900 bin, 10 milyon alandan da 30 bin lira apel keseceğiz.

Ticaret ve sanayi odasının kutlaması

Vezirköprü Ticaret ve Sanayi Odası da güzel bir çiçekle 39. Yılımızı kutlarken; Türkiye Muhtarlar Derneği Vezirköprü Şubesi de Aslan Berat Ünver ve yönetim kurulu üyeleri ile gazetemizi ziyaretle, Amasya Pancar Ekicileri Kooperatifi eski yönetim kurulu üyesi Muammer Öcalan, Kaymakamlık Yazı İşleri Müdürü Mehmet Ali Kartal, diğer görevliler, Ramazan Akyüz, Cahit Ünal ve emekli Hukuk Mahkemesi Yazı İşleri Müdürü Ruşen Elibol da telefonla kutladılar.

Habibfakı’da Trafik Kazası Ehliyetsiz Şoför Plakasız Traktör Altında Can Verdi

Geçtiğimiz Çarşamba günü Habibfakı Köyünde feci trafik kazasında plakasız traktörü devirmesi üzerine ehliyetsiz sürücü Ahmet Duran feci şekilde ölürken, 9 yaşındaki kardeşi Hüseyin Duran da ağır yaralı olarak Samsun Devlet Hastanesine kaldırıldı. Hüseyin’in durumunun umutsuz olduğu belirtildi.

Türkiye Muhtarlar Derneği Vezirköprü Şubesi Açıldı

Vezirköprü’de bir kısım muhtarlar tarafından genel merkezi Ankara’da olan Türkiye Muhtarlar Derneği’nin şubesini açtı.

Pazarcı Muhtarı Aslan Berat Ünver’ın başkanlığında açılan dernek başkan yardımcılığına Kargucak Muhtarı Günay Demir, muhasipliğe Karadoruk Muhtarı Cavit Yaman, sekreterliğe Elaldı Muhtarı Necip Cingöz, yönetim kuruluna Paşa Köyü Muhtarı Yusuf Ak, Alan Köyü Muhtarı Muhittin Ak, Oruç Köyü Muhtarı Hüseyin Edis oldu.

Share
628 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

4+2 = ?