logo

20 yıl önce Vezirköprü

20 yıl önce Vezirköprü

90 Doktora Sağlık Festivali 21 Mart’da    10 Mart 1996
Pazar

Vezirköprü Vezirköprü olmasından beri yaşamında ilk defa 90 doktor adayını bir arada görmenin ve onları konuk etmenin büyük bir sağlık festivaline olanak vermenin mutluluğunu yaşayacak.
Büyük bir aksilik olmazsa, Mart ayının üçüncü haftasında gerçekleşecek büyük sağlık kampanyası, Anadolu’nun birçok ilçesine nasip olmayan halk sağlığı ve tanıtım gibi yararlı bir girişim olarak değerlendirilmektedir.
Kabinede Samsun’dan Bakan Yok
Mecliste Vezirköprü milletvekilsiz kaldığı gibi on aylık kabinede de Samsun bakansız kaldı.
Bir ara DYP’den Nafiz Kurt; ANAP’tan Bilkent Özdemir’in ismi geçmişse de, gerçekleşmedi.
Karayalçın’ın Açık Oturum Toplantısı
Vezirköprü ye sık sık geleceğini bildiren CHP Samsun milletvekili MURAT KARAYALÇIN, partide çeşitli partilere mensup hayvan ve süt üreticilerinin katılımı ile açık oturum şeklinde toplantı yaptı.
Daha önce bu konuya önem veren ilçemiz kaymakamı Tayyar Şaşmaz’dan da bilgi alan KARAYALÇIN ‘ın toplantısında; Vezirköprü’nün 70 bin büyük, 130 bin küçükbaş hayvan varlığı ile Samsun’da bu üretim dalında birinci olduğu, fakat kredinin çok az verilmesinin gelişmeyi önlediği belirtildi.
ÖLÜM
Orman İşletmesi’ndeki görevindeki gibi emekli olduktan sonra da tertemiz bir yaşam sürdüren İSMAİL AK, geçen hafta dostlarını üzüntüde bırakarak yaşamını yitirdi.
14 Yaşındaki Kıza 11 Kişi mi TECAVÜZ Etti?
İlçemizin Mehmet Paşa Mahallesinde 1982 doğumlu 14 yaşında yoksul bir ailenin kızı olan S.K’ya 11 kişi tecavüzden sanık olarak gözlem altına alındı.
İlçemizde üzüntü ile karşılanan çirkin olayın mağduru S.K’nın bir yıl önce bekareti’nin bozulduğu belirtildi.
Olay kızın babasının polise:
Kızım kaçtı diye ihbarı üzerine ortaya çıktı. İddialara göre;
Zavallı kızı şehir altında gizli yerlere götürenlerden bir kısmı elle ve çeşitli şekillerde sarkıntılıklarda bulunurlarken bir kısmının da küçük kıza tecavüz ettiği ileri sürüldü.
İddialara göre; Görenler yirmi yaşlarında 4-5 kişinin kız ile beraber Fazıl Mustafa Paşa İlkokulu’nun arka tarafına çaya doğru gittiklerini belirtiyorlardı.
Fabrikanın Satışına iptal davası
ORÜS Kereste Fabrikası’nın satışının iptali için Ankara 9. Bölge İdare Mahkemesi’ne dava açıldı.
DSP yetkililerinden aldığımız bilgiye göre; Mümtaz Soysal’ın PTT’nin (T) sinin satışının iptali için Anayasa Mahkemesinde kazanılan davanın dayanak yapıldığı bölge idare mahkemesine açılan davada ayrıca yürütmenin de durdurulması istenmektedir.

Share
1115 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

5+2 = ?

BENZER HABERLER

Anı İnceleme Araştırma
KAYMAKAMLIK SÜT SORUNUNA EL ATTI

KAYMAKAMLIK SÜT SORUNUNA EL ATTI

Anı İnceleme Araştırma
YÜZLERCE ORMAN İŞÇİSİ GREVDE

YÜZLERCE ORMAN İŞÇİSİ GREVDE

Anı İnceleme Araştırma
SORUNLARIMIZ TARTIŞILDI

SORUNLARIMIZ TARTIŞILDI

Anı İnceleme Araştırma
TEMMUZ’da YAYLA FESTİVALLERİ VAR

TEMMUZ’da YAYLA FESTİVALLERİ VAR