logo

20 yıl önce Vezirköprü

20 yıl önce Vezirköprü

9526 Kasım 1995 Pazar

Fabrika 165 Milyara YILDIZ KİMYA’ya Satıldı. Fakat Üst kurul Karar Verecek 

Kereste Fabrikası VEZİRKÖPRÜLÜLER’de Kalmadı!..

Vezirköprü Kereste Fabrikası’nın ihalesi, Ankara’da Özelleştirme İdaresi’nde yapıldı. İhaleye Vezirköprü’de kurulan (Orman Ürünleri ve Gıda Sanayii A.Ş. de) girdi. Şirketin 149 milyara kadar fiyat verdiği öğrenildi. İhalenin,165 milyar veren YILDIZ KİMYA MEHMET ve FEHMİ YILDIZ’da kaldığı bildirildi. Samsunlu bu firmanın fabrikaya daha önce tutkal sattığı da belirtildi. Bafralı Bafra spor eski başkanı Mustafa Karamahmutoğlu 161 milyar, İnşaatcı Mustafa Mutlu da 155 milyar da kaldı
Gözü Dönmüşler, Beş Kişilik Aileyi Yok edeceklerdi
GÖL Belediye Başkanı Bayram ÇİÇEKDAĞ GÖL Beldesi’ndeki evine atılan bomba olayını VATANDAŞ’a anlattı. ÇİÇEKDAĞ, Ailece bizi yok etmeyi amaçladıkları anlaşılıyor. Dedi şöyle devam etti: Çarşamba günü sabah saat 04.00 de Ankara’dan döndüm. Mezarlıktan geçerken elektrik telinin koptuğunu gördüm. Rüzgar koparmıştır diyerek, üzerinde durmadım Gittim, yattım… Hanım geldi. “Evin önünde bomba var!..” Dedi Aldırmadım; beni erken kalksın diye söylüyor sandım. Kalktım Asker arkadaşım Muhtar Şükrü Avcı, çoluk çocuk kapı önündeydi. Bombayı gösterip: “Bu ne?…” Diye sordu. Jandarma’ya, Beşpınar’a haber verdi, uzman çavuş geldi.
Adaylar heyecanlı
24 Aralık’ta, milletvekilleri genel seçimleri yapılması kesinleşti. Ülke barajı yüzde on, il barajı da yüzde on… Örneğin ülke barajını doldursa bile, Samsun da yaklaşık yüzde on (yaklaşık 60 bin) oy alamayan parti, milletvekili çıkartamıyor. Partilerin adaylarını yüksek seçim kuruluna verme süresi 5 gün uzatıldı Şimdi aday adayları büyük heyecan içinde genel merkezden isimlerin çıkıp çıkmayacağını bekliyorlar.
Ticaret ve Sanayi Odası seçimleri çekişmeli geçti
Ticaret ve sanayi Odası (Vezirköprü) seçimleri olaysız ve odaların üyelerine yaraşır bir şekilde yapıldı. Yüzde doksanın üzerinde katılım olduğu yaklaşık 280 üye, odanın seçiminde Hidayet Bektaş ve Sadık Edis listelerinin mücadeleleri izlendi.
1.Grup (20/38,18 oy farkla)kazandı.
2.Grup (19/23, 4 oy farkla) kazandı.
3.Grup (20/2, 6 oy farkla ) kazandı.
4.gurup (9/12, 3 oy farkla ) kazandı.
5.Gurup(20/20, oy beraber olmak üzere (Edis) listesi, azda olsa tüm guruplarda üstünlük sağladı.
ORÜS için kurulan şirket
Vezirköprü’de ORÜS Kereste Fabrikası’nı almak amacıyla; olmazsa gıda ve ithalat ihracat gibi amaçlara yönelik yeni bir şirket kuruldu. İlçede gerekli büyük bir şirketin oluşumu na Kaymakam Tayyar ŞAŞMAZ da, etkin ve yardımcı oldu. Vezirköprü Orman Ürünleri ve Gıda Ticaret A.Ş ‘nin Başkanı HASAN AKÇA, Başkan Yardımcısı HASAN TUNÇ. Yönetim kurulunda: Ali Ceylan, Süleyman Özkur, Hidayet Bektaş, Nafiz Işık, Hasan Köroğlu, Mehmet Kuzubaş, İsmet Sırma, Sayit Sarıer, Nedim Kınay, Feramuz Koç, Ragıp Baran var.

Share
1171 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

1+2 = ?

BENZER HABERLER

Anı İnceleme Araştırma
KAYMAKAMLIK SÜT SORUNUNA EL ATTI

KAYMAKAMLIK SÜT SORUNUNA EL ATTI

Anı İnceleme Araştırma
YÜZLERCE ORMAN İŞÇİSİ GREVDE

YÜZLERCE ORMAN İŞÇİSİ GREVDE

Anı İnceleme Araştırma
SORUNLARIMIZ TARTIŞILDI

SORUNLARIMIZ TARTIŞILDI

Anı İnceleme Araştırma
TEMMUZ’da YAYLA FESTİVALLERİ VAR

TEMMUZ’da YAYLA FESTİVALLERİ VAR