logo

20 yıl önce Vezirköprü

20 yıl önce Vezirköprü

10 Aralık 1995 Pazar

Seçim Çalışmaları Yoğunlaştı

24 Aralık’ta yapılacak erken genel seçim çalışmaları yoğunlaştı. Havza DYP Genel Yönetim Kurulunda üye olan milletvekillerinin birinci sırada aday olmasını pankartla, sevinçle karşılarken; Vezirköprü, Havza’ya yapılanın aynısının yapılmasını sağlayan milletvekili adaylarının liste dışı bırakılmasının üzüntüsünü yazıyor.
Ayağı Kesilen Hasan Uyanık’a Yardım 5.5 Oldu…
Takma Bacak için Bağışlar
Bir tenekeci yanında çalışırken ayağından rahatsızlanıp, bir ayağı kesilen HASAN UYANIK’a, protez ayak lazım. Bu ayak da 40 milyon lira. Ancak 350 bin lira haftalıkla, tenekeci yanında çalışan HASAN’ın bunu alması olanaksız. Biz, Ramazan önü hayırseverleri bu yönde hayır yapmaya çağıran bir kampanya açmış bulunuyoruz.
İŞÇİ Partisi Milletvekili Adayı ŞENTÜRK:
“Kazanırsam, FABRİKA’yı Sattırmayacağım!””
VATANDAŞ’ı ziyaret eden İŞÇİ PARTİSİ Samsun birinci sırada milletvekili adayı B. YALÇIN ŞENTÜRK: Kazanırsam, fabrikayı para babalarına peşkeş çekmekten kurtarmaya çalışacağım. Amacımız: varsa özelleştirilenler de, onları da devletleştirerek halkın malı yapmaktadır.
AŞK CİNAYETİ (Yazısı 3. Sayfada)
CHP Vezirköprü ilçe Başkanlığından
Köy işleri Kooperatifler Başkanlığı Müsteşar eski yardımcısı, Kent Kooperatif eski başkanı, Ankara Büyükşehir eski belediye başkanı, eski Genel Başkanlarımızdan ve Başbakan eski yardımcısı, Samsun ve ilçemiz için büyük şans, büyük devlet adamı, Samsun milletvekili adayımız Sn. MURAT KARAYALÇIN ve arkadaşları hafta içinde ilçemize ziyaret edecek.
DYP, Yasalara Uymayan Partileri Uyardı
Kendisi ile görüştüğümüz DYP İlçe Başkanı Necdet ÜNAL: Milletvekili adaylarımız Samsun’a gelmeye başladılar. Çalışmalarımızı programlıyoruz. Bu gün Çarşamba, ayın 14’ünden itibaren de daha yoğun çalışacağız. Hanımlarla çalışma işini de programa almamız gerekli. Yalnız bazı partiler, yasalara aykırı olarak bayraklı, flamalı araçlarla dolaşıyorlar.
Muhtarlar Derneğinden Fabrikaya İlgi
Muhtarlar Derneği’nden hassas bir konu olan fabrikamızla ilgilerini belirten bir yazı aldık. Aynen yayınlıyoruz. Vatandaş Gazetesi Yazı işleri Müdürlüğü’ne VEZİRKÖPRÜ
Vezirköprü Entegre Kereste Fabrikası bugüne kadar hizmet vermiş ve Vezirköprü’ye önemli istihdam kaynağı olduğunun bilincindeyiz.
ANAP’ın Yemeği ve Seçim Startı
ANAP Seçim startını, 140 kişiye, milletvekili adayı Şükrü Özdemir’in verdiği lokaldeki yemekle başladı. Baha Kalaycıoğlu: Birlik, beraberlik olmanın mutluluğunu taşıyoruz. Derken Ali Ceylan da: Bizi buraya getiren Şükrü Özdemir’e teşekkür ederim. Dedi.

Share
1095 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

1+1 = ?