logo

20 yıl önce Vezirköprü

20 yıl önce Vezirköprü

31 Aralık 1995 Pazar

ORÜS Vezirköprü Entegre Kereste Fabrikası’nı Vezirköprü Orman Ürünleri ve Gıda A.Ş. 364 Milyara Aldı…

Fabrika Vezirköprü’nün

ORÜS Kereste Fabrikası’nın ihalesinden sonra pazarlığı; 27 Aralık 1995 Çarşamba günü Ankara’da Özelleştirme İdaresi’nde yapıldı.
Pazarlığın onaylanmasından sonra fabrika ilçemizin Orman Ürünleri ve Gıda A.Ş. ORGIDA’ya geçecek.
Yapılan pazarlıkta, ilk ihaleyi alan YILDIZ KİMYA 363.500.000.000 TL’de ÖZ MUTLU MADENCİLİK de 363.400.000.000 TL’de kalınca; fabrika, Vezirköprü Şirketi (ORGIDA) da kaldı.
Öğürlü Köylü, 2 Çocuklu Kadın Kaçırıldı
Ankara’da yıkım işçisi olarak çalışan 46 yaşındaki NURİ KOÇAK’ın, çalıştığı yere telefon eden 13 yaşlarındaki oğlu Ramazan:
– Baba anam üstümüze kapıyı kilitleyip kaçtı. 6 gündür yok. Dedi
İşini bırakıp, Vezirköprü Öğürlü Köyündeki evine gelen NURİ KOÇAK, köye geldiğinde evini tamtakır buldu.
Fabrikayı Alan Şirketin Açıklaması
Başbakanlık Özelleştirme İdaresi tarafından satışa çıkarılan Vezirköprü ORÜS Kereste Fabrikası’nın satışı için yapılacak ihaleye şirketimiz adına Başkan Hasan Akça, Başkan Yardımcısı Hasan Tunç, Üyelerimiz Ali Ceylan, Zeki Cevher, Süleyman Özkurt, Nedim Kınay ve Mehmet Kuzubaş 27.12.1995 tarihinde Ankara ‘ya gitmişlerdir.
İhaleye şirketimizden başka üç firma daha katılmış, yapılan sıkı pazarlık sonucu ihale 364 (üçaltmış dört) milyar lira ile şirketimizde kalmıştır. Şimdi görev; tüm Vezirköprülülere düşmektedir. Bu fabrika hepmizin malıdır. Sonuçta hepimize malolması gerekmektedir.
EĞİTİM-SEN’in,42 Öğrenciye Yardımı
EĞİT-SEN ile Eğitim-İş’in birle-şerek kurdukları Eğitim Sendikası, yaptığı yemekli toplantıda, Vezirköprü ilköğretim okulundaki 42 öğrenciye 30 milyonluk giyecek ve kırtasiye yardımı yaptı.
Sendikanın, Kadınlar Komisyonunun düzenlediği para ile yardıma desteğe; ÇAĞDAŞ Kundura (Kenan SALGUT) sermayesine verdiği 23 ayakkabı, ÇAPKIN Manifatura da aynı şekilde verdiği kabanlarla katıldı.

KARAYALÇIN ilçemizi çok beğendi
Samsun Milletvekili MURAT KARAYALÇIN teşekkür için geldiği Vezirköprü’de; Kaymakamlığı, Belediyeyi ve CHP’yi ziyaret etti. Ankara’nın metro gibi büyük sorunlarını çözen başarılı belediye başkanı KARAYALÇIN, belediyecilik çalışmalarını, projelerinin Melih Gökçek tarafından engellenerek, ilerde kendisine maledilerek yürürlüğe koyacağını, oysa kendisi projelerle bizzat ilgilendiğini anlattı. Mamak kanalizasyonunu, dev borularla çözdüğünü söyledi… Kütüphaneyi de ziyaret eden KARAYALÇIN oradaki taşlar ve değerli eserleri görünce: “Burayı hem kütüphane, hem de müze olarak değerlendiremez misiniz?…”

Share
855 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

4+2 = ?