logo

20 Yıl Önce..

20 Yıl Önce..

7 Ocak 1996 Pazar

19. Ocak.1959 – 19.Ocak.1996

Sizlerle 37 yıl…

VATANDAŞ Gazetesi, güveninize layık olmanın gururu, ilçe sorunlarına ve gereken yatırımlarına sahip çıkmanın sorumluluğu ile 37 yıl sizlerle birlikte oldu. Daha büyük olanaklar ve gelişme imkanları olan yerlere Vezirköprü’den kopamadığımız için gitmedik; VATANDAŞ’la yollarımızı birlikte tutarak hep sizlerle olduk. Hiçbir zaman iddialı olmadık, yazılarımıza imza koymamız ise, büyüklük taslamak, iddialı olmak için değildi; sadece görüşlerimizin maddi ve manevi sorumluluğundan kaçmadığımız içindi.
Kaza Yapan Traktör Aranıyor
Yılbaşının ikinci akşamı belirsiz bir traktör Şahin marka taksiye arkadan çarparak, sürücüsünü hafif, babasını da ağır yaraladı. Bayramköyü istikametinden gelen 55 FY 727 plakalı NURİ OĞUZ’un kullandığı taksiye arkadan çarparak; NURİ’yi hafif yaralarken babası NİHAT OĞUZ’u da ağır yaraladı.
Protez Bacak Alımına Çözüm…
Hasan UYANIK’a Kaymakamlıktan ilgi
350.000 TL. Haftalıkla tenekeci yanında çalışan (Çırak olarak) HASAN UYANIK’a ilçemiz kaymakamı Tayyar ŞAŞMAZ, babası ile birlikte çağırarak incelemede bulundu. ŞAŞMAZ, Bu özürlü gencimiz için şu açıklamayı yaptı: Protez ayağın 40 milyon lira olması, geçen yılki fiyatmış. Bu yıl 50-60 milyonu bulur. Hasa’nı Havza’ya gönderip ortopedi uzmanına durumunu ve protez ayağını tesbit ettireceğiz.
Fabrika Şirketine Ortak Kayıdı Sürüyor
İkinci ihalede Vezirköprü’nün ORGIDA Şirketinden 364 milyara kalan ORÜS Kereste fabrikasının satışının sonuçlanması için gerekli üst kurul karanının yeni hükümetin kurulmasından sonra kesinleşeceği sanılıyor. Fabrika için ORGIDA şirketine ortak olmak için büyük ilgi olduğu belirtiliyor.
Şirketin bir hissesinin 250 milyon olduğu en fazla 5 milyarlık hisse alınabileceği belirtiliyor. Yöneticiler, ORGIDA’ya Vezirköprü’den ilginin büyük olduğunu bu ilgi yeterli olduğu taktirde şirkete dışarıdan ortak kaydedilmek zorunda kalınmayacağını belirttiler.
Samsun Milletvekilleri
Önceki sayımızda Samsun milletvekillerinin isimlerinin yazımı sırasında; 104 bin oy alan DSP Samsun Milletvekillerinin isimleri unutulmuştur. DSP Samsun Milletvekilleri: 1. YALCIN GÜRSAN (Avukat) 2. AYDIN GÜRER (Avukat) Diğer Samsun milletvekilleri: Biltekin Özdemir, Cemal Alişan, Adem Yıldız, Ahmet Demircan Latif Öztek, Musa Uzunkaya, Nafiz Kurt, İrfan Demiralp, Murat Karayalçın.
Kuruçay Tarafı Perişan
DSP Milletvekili adaylığına liste doldurmak için girdiğini söyleyen HÜSEYİN ŞENGÜL: kuruçay tarafına gittik. Yüreğimiz parçalandı. Barajdan üst tarafa grayder dahi vurulmamış. Bu tarafı ne CHP görmüş!… O yörede 30.000 insan perişan. Bu yöreye köprü yapılmalı. Üst tarafın yoları da ele alınmalıdır

Share
1102 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

5+4 = ?

BENZER HABERLER

Anı İnceleme Araştırma
MUHTARLAR DERNEĞİ YÜKSEKOKUL YOLUNDA

MUHTARLAR DERNEĞİ YÜKSEKOKUL YOLUNDA

Anı İnceleme Araştırma
KAYMAKAMLIK SÜT SORUNUNA EL ATTI

KAYMAKAMLIK SÜT SORUNUNA EL ATTI

Anı İnceleme Araştırma
YÜZLERCE ORMAN İŞÇİSİ GREVDE

YÜZLERCE ORMAN İŞÇİSİ GREVDE

Anı İnceleme Araştırma
SORUNLARIMIZ TARTIŞILDI

SORUNLARIMIZ TARTIŞILDI