logo

2022 yılı için umutla bekliyoruz.


Göktan Tek'er
goktanteker@hotmail.com

Yeni bir yıla daha başladık.
Her biri diğerinin ucuna eklenerek hızla geçiyor yıllar. İnsanoğlu bu uzun zaman diliminde sadece kendi dönemi varmış ve kendisi de hep olacakmış gibi bir çaba içerisinde. Düşününce bu çaba boş görünse de, bu çaba sayesinde medeniyet denen olgu bugünkü hale geldi.
Yıllar içerisinde eski yıllarını arar hale gelen Vezirköprü’nün yıllardır en büyük beklentisi eskisi gibi bir KÖPRÜ haline gelebilmek, bunun için gerekli çalışmaları tamamlayabilmek.
Vezirköprü’de 2022 yılı içerisinde de beklentilerimiz var.
Bu yıl uzun zamandır beklenen işlerden bir kısmının tamamlandığını göreceğiz.
Bunlardan biri Galericiler sitesi olacak.
2019 yılında temeli atılan Galericiler Sitesi’nin %80 işinin bittiğini öğrendik. Bir aksilik olmazsa 2022 sonuna kadar buraya taşınanlar olması bekleniyor.
Bir diğeri ise Hurdacılar Sitesi. 2017’de kurulan kooperatif 2021 yılında temelini attı. 2022’de başladıkları sitenin tamamlanması bekleniyor.
Vezirköprü’nün tabiri caizse gözünü gözlediği Huzurevi de yılsonuna kadar Bakanlığa devredilmiş olacak. 2022 olmasa bile 2023’te Vezirköprü’de çalışır hale gelmiş bir Huzurevi görmeyi umuyoruz.
Başlanan ve bitmesini umutla beklediğimiz bir diğer iş YOL.
Havza-Vezirköprü yolu olarak söylemeyi uygun gördüğümüz, kaç kilometre olacağı kesinleşmemiş olsa da hangi güzergâhı kullanacağı üzerine söylemler alıp gitse de bu yaz hızlı çalışılarak önemli kısmının tamamlanması beklenen işlerden. (Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu bu yolun 2023’e kadar tamamlanacağını söylemişti)
Bunların yanında bir de başlamasını beklediğimiz işler var.
BESİ Organize Bölgesi için artık yazı çizi işlerinin tamamlanarak temel atılmasını merakla bekliyoruz. İnsanların kafalarındaki soruların önemli kısmının atılacak bu temelle giderileceğini düşünüyorum.
Karma OSB ve Küçük Sanayi Siteleri’nin de bir an önce temel seviyesine gelmeleri Vezirköprü’nün kaybettiği zamanı biraz olsun kazanabilmesi için önemli.
Vezirköprü Belediye Hizmet Binası’nın da bu yıl içerisinde temelinin atılacağını duyuyoruz. Vezirköprü’de bir kısım insanların karşı çıktığını bildiğimiz yeni bina için mutlaka yapılacağını söylersek yanlış bir şey söylemiş olmayız.
Bunların yanında Vezirköprü’nün Kenevir üretimi ve sanayisinin gelişmesi, Kunduz Kamp Eğitim Merkezi’nin tamamlanması, tarım ilçesinin bir İlçe Tarım Müdürlüğü binasına ve yeterli personele ulaşması gibi daha uzun soluklu beklentileri olsa da 2022 ve 2023 dahil olmak üzere bir gelişme olmayacağı aşikar.
Vezirköprü’nün 2022 yılında elde edeceklerinin artması ümidiyle mutlu yıllar.

Share
6 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

2+3 = ?

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KÖŞE YAZILARI

 • Siz varsanız, biz olacağız!

  19 Ocak 2022 Köşe Yazıları

  Vatandaş Gazetesi bu sayısıyla birlikte yeni yaşına giriyor. 63 yıllık kesintisiz yolculuğunda her sayısında Vezirköprü olan, her hazırlığında Vezirköprü için üretmeye çalışan bir gazete olarak VATANDAŞ Gazetesi, bu kadar uzun zaman aralıksız çıkan az sayıdaki gazetelerden biri. Binlerce yıllık tarihi olan Vezirköprü'nün yakın zamanının yazılı tarihi. Kimi zaman bireylerin sıkıntılarına kimi zaman ilçenin genel sıkıntılarına yer vererek kâh olanları aktardık, kâh dilimiz döndüğünce geleceği için daha iyi olduğuna inandıklarımızı aktardık. Hale...
 • VATANDAŞ 1959-2022

  19 Ocak 2022 Köşe Yazıları

  Vatandaş Gazetesi'nden söz ederken hiçte mütevazı davranmaya gerek yok. Gerçeği söylemek gerekirse 63 yılda neler yaşanmadı ki? Vezirköprü'ye yapılan her hizmette Vatandaş Gazetesi'nin damgası vardır. Söylemek gerekirse Türkiye'de 63 yıl yaşamını sürdürebilen yerel gazete var mıdır? Bilmiyorum. Vatandaş'ın geçmiş yıl dönümlerinde dilim döndüğü kadar, kalemim çalıştığı kadar kuruluşu sırasında, daha ileriki zamanlarda ne zorluklarla karşılaşıldığını çok anlatmaya çalıştım. Vatandaş Gazetesi'nin yaşamını sürdürmek için verdiği yaşam ...
 • 10 Ocak!..

  12 Ocak 2022 Köşe Yazıları

  Gazetecilik, mevcut olmadığında kıymeti anlaşılan mesleklerden biridir. Vezirköprü'de uzun zamandır var olduğu için olmamasının eksikliği pek bilinmez. 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü her gazeteci için olduğu kadar bizim için de önemlidir. Gazetecilik mesleğinde çalışanların sosyal haklarından bugün bile aynı şekilde var olan hakların kazanıldığı tarih olduğu için kutlanır 10 Ocak. Samsun 19 Mayıs Gazeteciler Cemiyeti'nin 10 Ocak için düzenlediği gecede diğer birçok gazeteci ile birlikte ilçe gazetelerini de atlamamış olması bizim için sevind...
 • KAFAMIZA TAKILAN SORULAR

  12 Ocak 2022 Köşe Yazıları

  Ülkemizi yöneten ya da yönetmek isteyen siyasilere bazı sorular sorsak ilgilenirler mi acaba? İktidardakilere soracak pek bir şey yok. Onlar bir yol tutturmuş gidiyorlar. Vahşi kapitalizmin dostu onlar; - “Bırakın yapsınlar, bırakın geçsinler.” Yolu, ayrıca tek kişilik yönetim sisteminde “Her şeyi ben bilirim, benim yaptığım her şey doğrudur” anlayışı. Sorularım daha çok iktidar olmak için halktan yetki isteyen muhalefete. - İşsizliği yok etmek için satılan şeker fabrikalarını devletleştirip tam kapasite üretime geçirecek misin...