logo

24 Kasım 1996 – 20 YIl Önce

24 Kasım 1996 – 20 YIl Önce

Önceki hafta Pazar sayımızın manşetinde verilen “Vezirköprü’deki yatırımlar durma tehlikesinde” yazımız üzerine bir açıklama yapan RP ilçe başkanı İbrahim Şahin;

-Ayçiçeği ve fındık üreticilerinin alacağı 29 kasım 1996’ya kadar ödenecek. Bu konuda bilgi veren devlet bakanımız Sn. Dr Ahmet Demircan’ın verdiği bilgiye göre Vezirköprü ayçiçeği üreticisinin alacağı olan 46,5 milyar liranın 29 kasım Cuma gününe kadar ödeneceğini bildirdi. Bu para ödendiğinde piyasada ferahlama yaratacak.

ŞAHİN diğer konularda da şu açıklamayı yaptı.

-yatırımlar durmuş değil Vezirköprü sorunları da sürekli izliyoruz. Önceki hükümetin geçici bütçesi içerisinde bir duraklama olmuş olabilir. Yeni bütçe ile yatırımlar hızla takip edilecek. Barajlar Yüksekokul, diğer konular aksamayacak.

-Orüs işçilerinin toplantısına Lütfi Öztek hoca komisyon toplantısı olduğu için özür diliyor, gelemiyor.

ORÜS Vezirköprü İşçilerinin Toplantısı Kalabalık Oldu.

Bundan yaklaşık bir yıl önce satılan Vezirköprü ORÜS kereste fabrikası işçileri; Bölge İdare Mahkemesinin aldığı yürütmenin durdurulması kararını üst mahkemece reddedilmesiyle beliren durum üzerine Belediye Düğün Salonunda toplantı yaptılar.

İlçe başkanlarının da katıldığı toplantıda bir konuşma yapan Av. Sadi Alaftan ORÜS satışının iptal edilme olasılığı var

Bu durumun gelişmesinden sonra tekrar satışa çıkacak fabrikanın işçilerle kurulacak şirkete alınabileceği söyledi.

Söz alan Belediye Başkanı Suat Binici;

-Hayale kapılmayalım. Gerçekçi olalım birbirimizi kandırmayalım. Olaylar da siz haklısınız. Ancak şu da gerçek ki tazminatı verilen işçinin ORÜS’le alakası kesilmiştir. ORÜS fabrikayı olsa bile işçinin yeniden ORÜS’e girme hakkı yasal olarak yoktur.

Elektrik Arızası Zurnacıyı Öldürdü

Büyükkale köyünde elektriğin düşük fazda çalışması zurnacının ölümüne neden oldu.

Yörede Şarapçıoğlu diye tanınan ilçenin tanınmış zurnacısı Mehmet Yıldırım arızayı yapmak üzere direğe tırmandı. Fakat olmadı. Dağa oduna gitti akşamüstü dönüşte kimseye haber vermeden tekrar direğe çıktı. üksek gerilime çarpılınca yere düştü. Uzun süre kimsenin haberi olmadı.

Yaklaşık ongün öncede Bafra’lı elektrikçi Kemal Yıldız, ihmal ve hata yüzünden işinin kurbanı olmuş, elektriğe kapılarak eşini dul, 4 çocuğunu da babasız bırakmıştı.

Öğretmenler Günü YİBO’da Kutlanıyor

24 Kasım öğretmenler günü bugün tören alanında ATATÜRK anıtına çelenk sunuluşundan sonra yatılı bölge ilkokuluna gidilecek.

YİBO’da saygı duruşu ile başlayacak törende öğretmen marşı söylendikten sonra bir emekli öğretmenin konuşması izleyecek. Öğretmen konulu yazı yarışmasında derece alan öğrencilere ödülleri emekliye ayrılan 20 öğretmene onur plaketi verilecek.

ANAP Dargınları Barıştırdı

Geçtiğimiz hafta ilçemize gelen ANAP Samsun Milletvekili İrfan Demiralp Vezirköprü parti içi sorunlarının çözümü tartışmasına katıldı.

Anap milletvekili adayı Şükrü Özdemir;

-Emin Cebeci, Bekir Hafızın talebesi, ikisine dargınlık yakışmıyor. Dedi.

Hastaneye Bağış Yapanlar Plaketlerini Aldı

Hastaneye bağış yapan 3 Vezirköprü’lü hayırsever (Şükrü Özdemir, rahmetli Muzaffer Taşçı yakınları ile iş adamı Zeki Cevher) Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel’den onur plaketi aldılar.

Önceki sayımızda rahmetli Muzaffer Taşçı’nın soyadı ile (Seçkin Muhasebe sahibi arkadaşımız Emrullah Dinler) yanlış çıkmıştır. Seçkin Muhasebe sahibi Kenan Kocabaş, Remziye Kocabaş ve Bahattin Dinler’dir. Düzeltir özür dileriz.

Share
849 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

5+9 = ?