logo

25 Köykent Projesine 430 milyon dolar… Vezirköprü İkinci Bölümün İlk Sırasında 16 Haziran 2002 Pazar

25 Köykent Projesine 430 milyon dolar… Vezirköprü İkinci Bölümün İlk Sırasında 16 Haziran 2002  Pazar

Köykent Projeleri ile Ankara’dan gelen ekip fakültede, proje hakkında bilgi verirken. Vezirköprü’nün ikinci 15 İl (ilçesinin) ilk sırasında olduğunu söylediği öğrenildi.
Köy Hizmetleri. Köy kent’in sosyal ve tarımsal hizmetlerinin alt yapısını kapsaması öngörülüyor.
Köykent için yüksek planlamada gerekli kararın çıkartıldığı öğrenildi.
Başbakanlık daha önce uygulanabilir 25 proje saptamış, bunun ilk onunda Vezirköprü bulunmuyordu.
Bu proje için Dünya Bankası’ndan verilecek 300 milyon dolarlık kredinin 100 milyon dolarlık ilk diliminin kullanabilir hale geldiğini, öz kaynaklarla birlikte bunun 430 milyon dolar olacağı belirtildi.
Samsun’daki toplantıya ilçemizdeki 14 köyün muhtarı ve DSP İlçe Başkanı Hidayet Bektaş’da katıldı.
Mesudiye Kaymakamı ile Çavdar muhtarı da toplantıya katılıp konuştular.

Hüseyin Fakı Tekrar DYP İlçe Başkanı
Vezirköprü DYP İlçe Kongresi, Atatürk İş Merkezi toplantı salonunda, İl Başkanı Fahri Erdemir’in Başkanlığında divanın oluşmasından sonra yapıldı.
Hüseyin Fakı yeniden başkan seçildi. Toplantıya Samsun DYP Milletvekillerinden Kemal Kabataş, Erdoğan Sezgin de katılarak, zamları, hükümetin pancar tütün politikasını, Apo sorunu ile hükümet boşluğunu eleştirdiler.
Toplantıda Hüseyin Fakı da yerel konulara değinen bir konuşma yaptı.
Toplantıya: Eski milletvekilleri İlyas Aktaş, Cemal Alişan, Celal Kuru da katıldılar.
Tek liste ile yapılan seçimlerde ilçe Başkanlığına Hüseyin Fakı yeniden seçilirken, yönetim kuruluna da: İsmail Öztürk, Faruk Gider, Rıdvan Görel, Ahmet Çelik, Şerafettin Duran, İsmail Karataş, Ramazan Yanar, Cihat Ulusoy, Ali Çörüş, Hüseyin Kayır, Süleyman Kaya, Ö. Faruk Keskin, İsmail Emer, Fahrettin Çakmak, Aslan Koçak, Osman Dursun, Fazıl Kabuklu, Davut Güven girdiler.
İl genel meclis üyesi Koçak Dyp’li oldu
Fazilet Partisi’nden İl Genel Meclisi üyeliğine seçilen Arslan Koçak DYP’ ye katılarak yönetim kuruluna girdi.
DYP’nin Vezirköprülü iki İl Genel Meclis Üyesi oldu. Hüseyin Fakı, Arslan Koçak.
Kızılay’ın 134.Kuruluş Yıldönümü Coşkuyla Kutlandı
Günün anlam ve önemini güzel bir konuşma yaparak anlatan Şube Başkanı Bahiddin Dinler 134 yıllık temiz bir geçmişi olan Kızılay’ı bundan sonraki nesillere de temiz olarak bırakabilmek için birlik ve beraberlik içinde var gücümüzle çalışacağız. Dedi.
Etkinlikler 11 Haziran 2002 Salı günü akşam Atatürk İş Merkezi’nde Vezirköprü’lü Animatör Şefi Bülent Civelek’in güzel Animasyon gösterisi ve eğlence programı ile noktalandı. Kızılay Gecesine katılım oldukça fazla idi. Başarılı bir gece oldu.
Akbank Vezirköprü’ye Açılabilecek Mi?
Kapatılan (Yapı Kredi, Şekerbank, Emlak ve Halk) Bankalarından sonra, Vezirköprü halkı menkul işlerinde büyük sıkıntılarla karşılaşmasını göz önüne alan Ticaret Odası’nın, (AKBANK’ın şube açması için) girişimleri üzerine incelemeye iki müfettiş gelmişti.
Son olarak da Ticaret Odası’nın (EDİS) Başkanlığındaki ekibi AKBANK Bölge Müdürü ile görüşmeye Samsun’a gitti. Havanın olumlu olduğunu belirttiler.
Devlet Hastanesi Ssk’lıya Açıldı
Sağlık Bakanı Osman Durmuş, Çalışına Bakanı Yaşar Okuyan ile anlaştıklarını belirtirken. Durmuş, SSK’lı hastaların Devlet Hastanelerinden yararlanabileceğini söyledi.
Bilindiği gibi 5 bin civarında sigortalının bulunduğu bildirilen Vezirköprü’de SSK’lı hastaların Devlet Hastanesi’nden geri çevrilmesi üzüntü yaratıyordu.
Samsun’da Vezirköprü’lüler Gecesi
Her yıl neşeli bir şekilde geçen “Samsun’daki Vezirköprü’lüler gecesi” bu yılda 21 Haziran 2002 Cumartesi akşamı Samsun Öğretmenevinde yapılacak.
İlgililer davetiyelerin Belediye Başkanlığı’ndan temin edileceğini bildirdiler.

Share
3 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

7+4 = ?