logo

25 Mahalle’nin su ihtiyacını karşılamak için yapılan İçme Suyu Arıtma Tesisi Hizmete Girdi

25 Mahalle’nin su ihtiyacını karşılamak için yapılan İçme Suyu Arıtma Tesisi  Hizmete Girdi

Samsun Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İşletmesi (SASKİ) Genel Müdürlüğü’nce bir süre önce ihaleye çıkarılarak 12,5 Milyon Liralık bedelle ihale edilen ve bir süre önce yapımı tamamlanarak test aşamasına girilen İçme Suyu Arıtma Tesisi faaliyete geçti.

Vezirköprü’nün merkezine Tepeören, Kuşçular, Karapınar, Yürükçal ve Bayram köy sulama göletlerinden gelen tüm sular devreye alınan bu tesis sayesinde arıtılarak ilçe merkezine verilecek.
Tesisin maliyetinin vatandaşa yansıtılmayacağı da ifade edilirken tesisin yap, işlet, devret modeliyle bir yıl sonrasında Saski’ye devredileceği öğrenildi. Ayrıca tesiste 24 saat boyunca çevre mühendislerinin görev yapacağı olası bir sorunda anında müdahale edilebileceği de belirtildi.
Konuyla ilgili olarak açıklama yapan AK Parti Vezirköprü İlçe Başkanı Mehmet Kurt; “Küresel ısınmayla birlikte barajlar ve içme suyu kaynaklarımızda meydana gelen azalma sebebiyle tedbirleri artırma zorunluluğu ortaya çıkmıştır.
İlçemizde de alınan tedbirlerin yanı sıra yapımı tamamlanıp ve test aşamasına geçen Arıtma Tesisimizi ziyarette Saski Genel Müdürümüz Dr.Bahattin Yanık, İlçe Hizmetleri Daire Başkanı Celal Şenaslan, ilçe Saski Şube Müdürümüz ve şube çalışanlarımız, Müteahhit firmaya bağlı tesis çalışanlarımızla birlikte incelemelerde bulunduk.
Firma sorumlumuzun sunumunda Tesisimizde son teknolojiyle donatılmış cihazlarla birlikte saniyede 105 lt, yaklaşık 55.000 nüfus kapasitesiyle çalışabildiği ve dağılımı yapılacak olan suyun damacana suyuna eşdeğer olduğu bilgisini aldık.
İlçemize kazandırılmış bu tesisin yapımında emeği geçen Samsun Büyükşehir Belediye Başkanımız Mustafa Demir’e Genel Müdürümüz Dr Bahattin Yanık, Saski Vezirköprü Şube Müdürümüze şube çalışanlarımıza emeği geçen herkese şükranlarımı sunuyorum. Hepsinden Allah razı olsun.” İfadelerine yer verdi.

Share
57 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

8+10 = ?