logo

27 Sanıklı Adatepe Davasında Karar Verildi 5 Sanık Ceza Aldı

27 Sanıklı Adatepe  Davasında Karar Verildi 5 Sanık Ceza Aldı

İlçemizin Adatepe Mahallesi’nde geçtiğimiz yıl Eylül ayında Arazi Toplulaştırması adı altında çalışma başlatılmış, duruma tepki gösteren mahalleliler ekiplere müdahale etmişlerdi.
Duruma tepki gösteren bir kısım mahalleli vatandaşlar muhtar Cemil Akbaş’la birlikte ilçe merkezine gelerek dönemin Kaymakamı Kudret Kurnaz’la görüşmek istemiş ancak kendisi ile görüşemeyince oturma eylemi yaparak sokağı trafiğe kapatmışlardı.

Ardından toplanan mahalleliler buradan bir sonuç alamayınca belediye önüne gelerek Başkan Edis’le görüşmek istemiş, istekleri kabul görmeyince de mahalleliler tarafından belediye binası saldırıya uğramıştı.
Olayların ardından polis, jandarma ve çevik kuvvet ekipleri tarafından taraflar sakinleştirilmeye çalışılsa da duruma engel olunamamış ve belediye binasının camları kırılmıştı.

Konuyla ilgili olarak yapılan görüntü tespitlerinde olaylarla ilgisi olduğu tespit edilen 27 kişi gözaltına alınarak ifadeleri alınmış ve ardından da mahkemeye sevk edilmişlerdi.
Vezirköprü 2.Asliye Ceza Mahkemesi’nde görülen dava sonucunda gözaltına alınan 27 sanıktan 2911 Sayılı Gösteri ve Yürüyüş Kanunu’na mukavemetten A.Ö., F.T., H.S., ve U.T.’ye 2’şer yıl 1’er ay hapis cezası verildi. Öte yandan Suça Sürüklenen Çocuk kapsamında tutuklanan M.G. ise serbest bırakıldı.
Diğer tüm sanıklar ise “Hükmün Açıklanmasının Geriye Bırakılması” kararıyla serbest bırakıldılar.

Share
13 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

1+5 = ?