logo

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kapsamında düzenlene Bisiklet Yarışı’nda Ödüller Sahiplerini Buldu

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kapsamında düzenlene Bisiklet Yarışı’nda Ödüller Sahiplerini Buldu

Vezirköprü Kızılay İlçe Temsilciliği ve Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğü’nün ortaklaşa düzenlemiş olduğu Bisiklet yarışı, renkli görüntülere sahne oldu.

29 Ekim Perşembe günü ilçe stadında düzenlenen bisiklet yarışına çok sayıda genç bisikletleriyle katılarak destek verdi.

Yarış öncesi konuşma yapan Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Mehmet Uyar; “Aziz Milletimizin Gazi Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde Samsun’da başlattığı, bağımsızlığa olan azim ve kararlılığı ile sürdürdüğü, büyük bir fedakârlık ve kahramanlığın eseri olan kurtuluş mücadelesinin zaferi neticesinde kurulan Türkiye Cumhuriyetinin 97 kuruluş yıl dönümünü kutluyoruz.

Bugün hepimize düşen ortak görev; Gazı Mustafa Kemal Atatürk’ün “En Büyük Eserim” dediği Cumhuriyet’e ve milli değerlere sahip çıkmak, bu ruh ve bilinci gelecek nesillere aktarmaktır Cumhuriyetin anlamını ve önemini kavrayan gençlerimiz, ülkemizin başarılarını katlayarak artıracak ve Cumhuriyetimizin sonsuza kadar var olmasının güvencesi olacaktır.

Bu toprakları bizlere vatan yapan, başta Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere; vatanın bölünmez bütünlüğü, milletin huzur ve sükûnu uğruna şehitlik mertebesine erişmiş aziz şehitlerimizi rahmet ve minnetle, gazilerimizi şükranla anıyoruz milletimizin ve sizlerin 29 Ekim Cumhuriyet Bayramını kutluyorum.” Dedi.

Konuşma sonrasında gençler kıyasıya birbirleriyle yarıştı. Yarışma sonrasında çeşitli ödüller sahiplerini bulurken, genel klasmanda dereceye girerek üçüncü elde edenlerden Alperen Kandemir’e ödülünü Vezirköprü Motosiklet Kulübü Başkanı Serdal Tak, yine üçüncülüğü elde eden bir diğer sporcu Burak Yılmaz’a ödülünü Kızılay Vezirköprü Şube Başkanı Bekir Kurtoğlu, ikinci olan sporcu Koray Tasalı’ya ödülünü Belediye Başkanı İbrahim Sadık Edis ve birinci olan Salih Türker’e ise Kaymakam Kudret Kurnaz tarafından ödüller takdim edildi.

Share
75 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

6+2 = ?