logo

300 metre boru 6 yıldır yapılamadı

300 metre boru 6 yıldır yapılamadı

Adalet ve Kalkınma Partisi Samsun Milletvekili Hasan Basri Kurt geçtiğimiz hafta Vezirköprü’de ziyaretlerde bulundu.

Milletvekili Kurt’a muhtarlar ve vatandaşlar yol, alt yapı ve sulama taleplerini ilettiler.

İlk ziyaretini Köy ve Mahalle Muhtarları Derneği’ne yapan Kurt burada muhtarlarla bir araya geldi. Kıranalan Mahallesi Muhtarı Ümit Demir:

-Mahallemizin içerisindeki yollar gayet güzel. Ancak ana yollarda bakım onarım yapılmadı. Alt yapı sorunumuz devam ediyor. Borular o kadar az miktarlarda geliyor ki, işin bitme şansı yok. Dedi.

-Çeltek, Karlı, İncesu, Ağcayazı Mahallesi muhtarları sulama alanı borularının çalışmasını yapan Büyükşehir Belediyesi çalışanlarının düzgün çalışmadıklarını belirterek:

-Hava iyi olduğu zaman kendileri çalışmıyorlar, hava bozuk iken bunu bahane ederek çalışmıyorlar. Dediler.

Habibfakı Mahallesi Muhtarı Faruk Aktaş:

-Mahallemizdeki okullar yetersiz. Şu an için iki okul bulunan Habibfakı Mahallesi’nde yeni bina 7 derslikli, eski binamız 2 derslik. Bunlar yetmiyor. Arsa için destek istedik ancak cevap gelmedi. Dedi.

Hasan Basri Kurt:

-Yollar için beton yoldan vazgeçilecek. Bu bölgede uygun olmadığını gördük.  Satih kaplama yol yapılması için çalışacağım. Dedi.

Daha sonra Türkiye Muhtarlar Derneği’ni ziyaret eden Kurt, burada muhtarlarla görüştükten sonra sorulan sorular üzerine

-Duruçay  Barajı’nın 2019 yılında programa alınacağını söyledi. Buradan Kültür Merkezi’ne giden Kurt, TKDK toplantısına katıldı.

Toplantıda besicilik yapan Hasan Köksal:

-Ben besicilik yapıyorum. Ama sular akmadığı için yonca ekemiyorum. 130 bin dönüm arazi sulanamıyor. Vezirköprü Barajı’ndan 300 metre boruyu 6 yıldır yapamıyorsunuz.  Tam 6 yıl geçti; 6 yaz 6 kış. Gelip bize akıl veriyorsunuz. Bizim aklımız bize yetiyor. Siz bize akıl vereceğinize sularımızı akıtın. Sürekli oyalıyorsunuz. Seçimlerden önce bize söz vermiştiniz, bu sorunu çözeceğiz diye. Halen bekliyoruz. Dedi.

Share
722 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

4+7 = ?