logo

45 Milyon Liralık yatırım Kaderine mi Terk Edildi?

45 Milyon Liralık yatırım Kaderine mi  Terk Edildi?

2017 yılında Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından ihaleye çıkarıldıktan sonra yüklenici firmaya yapım işi devredilen Kunduz Milli Takımlar Kamp Eğitim Merkezi’nde iddialara göre yüklenici firmanın sözleşmenin şartlarına uymaması nedeniyle 2018 yılında sözleşmesi fesih edilmesi sonrasında yaklaşık üç yıldır herhangi bir çalışmanın yapılmaması tepki uyandırdı.

Hancıoğlu; “Şimdi Kampta Durum Ne?
Cumhuriyet Halk Partisi Samsun Milletvekili Neslihan Hancıoğlu; “Harç bitti, yapı paydos. İnşaat durdu, müteahhit ortada yok. Bir tane bekçi, yağmalanmasın diye koskoca tesis şantiyesine göz kulak oluyor. Müteahhidin iflas ettiğine ve sözleşmesinin feshedildiğine ilişkin bilgiler var.

İslamoğlu; Perişan edip gitmişler!
‘Çevre Dedektifi’ olarak bilinen ünlü TV Yapımcısı ve gazeteci Güven İslamoğlu, Vezirköprü Kunduz Ormanları için, ‘Yaylayı perişan edip gitmişler’ yorumunu yaptı.
Güven İslamoğlu, Vezirköprü’de yapımı yılan hikayesine dönen Milli Takımlar Kamp Merkezi’ni kamuoyunun gündemine taşıdı. Ünlü televizyoncu, “Milli takım kampı diye yaylayı perişan edip gitmişler” yorumunda bulundu.

Güven İslamoığlu, resmi twitter hesabından yaptığı paylaşımda, “Samsun’un Vezirköprü Kunduz Ormanları. Milli takım kampı diye yaylayı perişan edip gitmişler.
Kamp projesi de rafa kalkmış. Olan güzelim doğaya olmuş. Yazık harcanan paraya ve yok edilen doğaya” ifadelerini kullandı.

BAKAN KASAPOĞLU: YARIM BIRAKMAYIZ
Gençlik ve Spor Bakanı Muharrem Kasapoğlu ise Neslihan Hancıoğlu’na “2017 yılı Ocak ayında ihale edilmiş Vezirköprü’deki kamp eğitim merkezimiz, 45 milyonluk maliyeti var, yüklenici firmanın sözleşme şartlarını yerine getirememesinden dolayı Kasım 2018’de sözleşmesi fesholmuş, ilk çeyrekte tekrar ihaleye çıkıp inşallah tamamlayacağız, Samsun’a çok tesis yaptık, bunu da yarım bırakmayız” yanıtını vermişti.

Share
65 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

4+1 = ?