logo

5 aydır hastanede yatan hasta kocasına ve 3 çocuğuna çalışarak bakan kadın Vezirköprü’de Yılın Annesi Seçildi 16 Mayıs 1971 Pazar

5 aydır hastanede yatan hasta kocasına ve 3 çocuğuna çalışarak bakan kadın Vezirköprü’de Yılın Annesi Seçildi 16 Mayıs 1971 Pazar

Bu yıl Vezirköprü’de yılın annesi, Nalbantlı Mahallesi’nde Fazıl Mustafa Paşa İlkokulu’nda seçilmiş, dört aday arasında birinciliği kadın Özyılmaz almıştır.
Okul Müdürü Vahit Tüzüner’in konuşmasından sonra öğretmen Afife İpçi anneler gününün önemini anlatmış, daha sonra küçük öğrenciler annelerle dolu salonda şiir okumuş, gösteri ve en güzel oyunlarını sahneye koyarak annelerine başarılı programlarından doğan neşeli anlar armağan etmişlerdir.
Oylama ile yılın annesi seçilen ve 5 aydır göğüs hastalıkları hastanesinde yatan Mehmet Özyılmaz’ın 3 çocuklu eşi kadın Özyılmaz’a armağanı verilmiş, bayan Özyılmaz çok fakir olduğu için bahçecilik yapmak suretiyle çalışıp 3 çocuğuna ve hasta kocasına bakmaktadır.
13 yaşındaki kızı Aslıhan Özyılmaz’da Fazıl Mustafa Paşa İlkokulu’nun en fakir fakat en çalışkan, terbiyeli ve dürüst öğrencisidir.

24 dev genç üyesi
Vezirköprü’ye Getirilip Savcılığa Verildi
İlçemiz Göl köyünden Beşpınar bucak müdürü tarafından yakalanan dev genç üyesi oldukları öne sürülen teknik üniversiteden Sadık Gökçen ile Erzin Binmez geçen hafta ilçemize getirilmiş, Vezirköprü’den Samsun emniyet md. muavini tarafından Samsun’a götürülmüşlerdi.
Samsun’dan tekrar Vezirköprü’ye getirilen ve orman işçilerini sendika kurmaya teşvik ettikleri bildirilen gençler, savcılığa verilmişse de, (sendika kurmanın suç olmadığı)ndan iki gencin serbest bırakıldıkları öğrenilmiştir.
Ama sadece hanımlara
Anneler Gününde Akşam Kız Sanat Okulu Zarif Bir Defile Yaptı
Vezirköprü’nün hıdrellez yaparak coştuğu 9 Mayıs Pazar günü ilçemiz akşam kız sanat okulu da, düğün salonunda sadece kadınlara olmak üzere bir defile yapmıştır.
Ne var ki çok iddialı dernek ilgilileri de görülmemiştir bu defileye yardım için. Anneler gelmiş, öğrenciler gelmiş, okulun öğretmenleri de oradan oraya koşmuşlardır, müsamere ve defilede.
Anneler günü adıyla yapılan zarif eğlence gününü, müdüre Kadriye Yılmaz’ın anneler gününü anlatan konuşmasıyla açılmış, daha sonra şiirler de okunmuştur. Tablonun yapılmasını bir fıkranın anlatılması izlemiş, takiben (Altın İğne) isimli piyes oynanmıştır. Erkek kıyafetli kızı öğrencinin de oynadığı piyes çok beğenilmiş, daha sonra da defile yapılmıştır.
Yeni moda soygun
Tehditle Para İstemekten Sanık Bekir Konuştu
“Fidyeyi tanımadığım bir şahıs istemiş olabilir, benden kağıt istemişti” dedi.
Geçtiğimiz hafta H.Ş.’e yazdığı ikinci mektupta: (300 lira parayı parktaki Mehmet Paşa büstünün altına koymadığı taktirde fidyeyi 3 bin liraya çıkaracağını) bildiren meçhul soyguncu için polis tertibat almış, kutuya konan parayı büstün altından alırken yakalanan (meçhul) mektup sahibi Bekir Ş. tutuklanmıştır.
Karakolda ilk ifadesinde olayı doğrulayan 19 yaşındaki Bekir, daha sonra verdiği ifadede durumu şöyle anlatmıştır: “Bundan 20 gün kadar önce terzilik yaptığım dükkana tanımadığım bir şahıs gelerek benden bir kağıt istedi. Yazı yazacakmış, ben de Vakıflar Bankası takvim kağıdını verdim. Daha sonra gene aynı şahıs geldi. Benden parktaki büstün altına kutu konacağını bunu alıp getirmemi söyledi ve beni tehdit etti. Bende korktum parktan kutuyu almaya gittim. Polisler yakaladı. Mektup kağıtları benim fakat yazı benim değildir.) demiştir. Sanık tutuklanarak adliyeye verilmiştir.
Ürünlerinizi Sigorta Ettiriniz!
İlçemizde her yıl dolu gibi afetlerle ürünleri büyük kayıplara uğrayan çiftçileri ilçemiz Ziraat Bankası şimdiden uyarmayı gerekli bulmuştur.
Her nevi tarla, bağ ve bahçeler dolu afetine karşı sigorta edilmekte, doludan zarar görülürse, bunu sigorta ödemektedir.
Ödenecek pek cüzi bir ücrete karşı her zaman beklenebilen afetlerden emeğini kurtarmak isteyen çiftçiye garantili yol olarak ürününü sigorta etmesi tavsiye edilmektedir.

Share
76 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

8+3 = ?