logo

50 Yıl Önce Vezirköprü

50 Yıl Önce Vezirköprü

6528 Kasım 1965  Pazar

Sağlık Bakanlığı İnsan Sağlığıyla Neden İlgilenmez?

Vezirköprü 10 bin nüfuslu, köyleriyle birlikte 70 bin’in üzerinde bir ilçedir. Şu satırları yazarken ilçemizin bu kadar geri kalmış oluşundan ve sağlık bakanlığının ilgisizliğinden utanıyoruz. Buradan milletvekilleri çıkar, Hatta Samsun’ umuzdan bakanlar çıkar. Ve buradan çıkar giderler birkaçı hariç hiç kimse buralarla ilgilenmez . Neden ilgilensin? 70 bin nüfus bu dile pek kolaydır Fakat 70 bin kişinin sağlığının garantisi işin yalnız bir doktor memur edilmiş dersek işin vehameti kolayca anlaşılır.
ÇALTI Köyünde 11 Ev Yandı Zarar 130 Bin Lira Civarında
İlçemizin çaltı köyünde kazaen çıkan büyük yangın -11- Ailenin Evsiz kalmasına sebep olmuştur. Evsiz kalanlar şunlardır Ali Ünal, Hüseyin Ünal, Yakup Ünal, Ali Ünal, Yusuf Ünal, Ali Çelebi, Himmet Esen, Osman Yılmaz, Ali Esen, ve Mustafa Baş’ın Evleri tamamen yanmış. Bu arada Ali Ünal’ın kızı olduğu tesbit edilen 6 aylık bir kız çocuğunun da yandığı öğrenilmiştir. İlçeden giden ilgililerce verilen habere göre maddi zararın 130 bin lira civarında olduğu tespit edilmiştir.
Vezirköprüye 4 üncü
İlkokul Yapılacak
İlçemizde, Sayın Kaymakamımızın gayret ve himmeti ile Vezirköprü İlkokul Yaptırma, Yaşatma ve Fakir Öğrencilerine Yardım Derneği adı altında bir dernek kurulmuştur. Derneğin adı, amacını anlatmaya kafi geldiğinden bu husustaki fazla izahattan sarfınazar ediyoruz. Bizim asıl üzerinde durmak istediğimiz husus, güven ve hamiyetlerinize mazhar olabilmek için Derneğin, Vezirköprü için ulaşmak istediği amacı sizlere anlatabilmek olacaktır.
Düğünler ve Tabancalar
Düğünlerde neşelenmek için silah atıldığını köylerde duyardık. Şimdi köylerden şehre akınlarla birlikte, bu adetlerde ilçemize gelmeye başlamıştır. Artık nerede düğün yapıldığını silahların patlamasından kolayca anlıyoruz. Geçtiğimiz Çarşamba günü akşamı İlçemizde üç tane düğün sırasında atılan silahlara kimse aldırış etmedi.
Ortaokulda Fransızca Öğretmeni yok
Yeni 3 Öğretmen Tayin Edildi
İlçemiz Ortaokuluna yeni üç öğretmenin atanmasıyla kısmen öğretmen ihtiyacı giderilmiştir. Ancak mezun olan öğrenciler üzerinde büyük bir etkisi olan Fransızca Öğretmeni her nasılsa üç yıldan beri bütün gayretlere rağmen atanmamıştır. Diyarbakır’dan Rifat Atala, Dil Tarih fakültesi mezunu Mustafa Özdemir Türkçe Edebiyat öğretmenliklerine Zonguldak tan Ayten Şimşek de ev işi öğretmenliğine atanmışlardır.
VATANDAŞ yeni öğretmenlere hoş geldin der başarılar diler.

Share
976 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

5+2 = ?

BENZER HABERLER

Anı İnceleme Araştırma
SEÇİM SUYU ISINDI!..

SEÇİM SUYU ISINDI!..

Anı İnceleme Araştırma
Pancar ekimi yüzde 25 arttı

Pancar ekimi yüzde 25 arttı

Anı İnceleme Araştırma
PANCARIN HAKKI VERİLMİYOR

PANCARIN HAKKI VERİLMİYOR