logo

50 Yıl Önce Vezirköprü

50 Yıl Önce Vezirköprü

Tütün Piyasası Son Devrelerini Yaşıyor:

İlçemiz tütün piyasasının son devirleri yaşanmaktadır.
Tüccarın ekseriyeti piyasadan çekilmiştir.
İlgili makamlardan aldığımız bilgilere göre tekelin gayme denilen fiyat ortalaması 675 kuruş, tüccarınki ise 915 kuruştur.
Gene öğrendiğimize göre: Tekel 150 bin kilo, tüccar ise: 133 bin kilo tütün almıştır.
Kitap Korkusu
(Tolon Teker) İnsanın değerinin okuduğu kitaplarla ölçüldüğü çağımızda, kitap yasaklamak doğru değildir.
Hele o kitap bir ilmi eser, yahut da dünyada adından en çok bahsedilen bir Türk şairin eseri ise, yirminci yüzyılın çoktan geçtiğimiz ikinci yarısında, böyle olaylardan insan olarak Türk olarak utanmamak yüreği burkulmamak mümkün değildir.
Birkaç büyük İstanbul gazetesinin ancak yedinci sayfasında yer bulabilen kitap toplama haberlerine gönlümüz razı olmuyor.
14 Yıl Önce Babasını Öldüreni Sebze Pazarında Vurdu.
Vezirköprü’nün hafta günü olan geçtiğimiz pazartesi günü sebze pazarında ve pazarın kalabalık olduğu bir sırada 15 yaşında bir çocuk 14 yıl önce babasını vuranı Berata marka 7 çarpı 65 çapında 8 numaralı vesikasız tabaca ile vurarak ağır suretle yaralamıştır.
Yaralı Kurtça K. Derhal Samsun’a götürülmüş yaşama durumunun ümitsiz olduğundan uçakla İstanbul’a (Belki tedavi bulur) ümidi içerisinde götürülmek istenmiş, fakat yaralı tam uçağa bindirilirken vefat etmiş, cenazesi ilçemize getirilmiştir.
İcra Memuru Değişti.
Uzun zamandan beri ilçemiz icra memurluğunu yürüten Mehmet Ali Anıl kendi isteği üzerine Milas’a naklen tayin edilmiştir.
Mehmet Ali Anıl’dan boşalan icra memurluğuna Seyitgazi icra memuru Burhan Tiran tayin edilmiştir.
Alancık Köyünde Kadının Biri İntihar Etti
İlçemizin Alancık Köyünde kocasıyla münakaşa sonucu infiale kapılarak intihar eden Hanife K. Asılı olarak ölü bulunmuştur.
Vezirköprü’ye Bir Bakan Olmaz mı?
Bir toplum da fertler uhtesine düşen vazifenin ulviyetini kavradığı mesailerini o zaviyeden değerlendirmek suretiyle memleketine hizmet ettiği zamandır ki o toplum olumlu bir yaşam kazanır.
Bu düsturun ışığı altında Demokratik rejimi kabul edip, bu yolda memlekete hizmet edeceğiz. Diyerek miting meydanlarında namus sözü verip, Acıklı haliniz Aziz Vatandaşlarımız, oylarınızla parlamentoya girdiğimizde, suyunuzu, okulunuzu, Hastanenizi, yolunuzu vs. en kısa zamanda tamamlatacağız.

Share
1124 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

4+5 = ?

BENZER HABERLER

Anı İnceleme Araştırma
MUHTARLAR DERNEĞİ YÜKSEKOKUL YOLUNDA

MUHTARLAR DERNEĞİ YÜKSEKOKUL YOLUNDA

Anı İnceleme Araştırma
KAYMAKAMLIK SÜT SORUNUNA EL ATTI

KAYMAKAMLIK SÜT SORUNUNA EL ATTI

Anı İnceleme Araştırma
YÜZLERCE ORMAN İŞÇİSİ GREVDE

YÜZLERCE ORMAN İŞÇİSİ GREVDE

Anı İnceleme Araştırma
SORUNLARIMIZ TARTIŞILDI

SORUNLARIMIZ TARTIŞILDI