logo

50 Yıl Önce Vezirköprü

50 Yıl Önce Vezirköprü

Havza- Vezirköprü Yolu Bu Yıl Yarım Milyonluk Yapılacak

Gayri resmi aldığımız bilgilere göre: Türkiye’nin en kötü yolu olma rekorunu kıran 30 km’lik Vezirköprü-Havza yolu için bu yıl sadece yarım milyon lira ayrılmıştır.
Bununla köprü yanları doldurulacak menfez köprüleri yapılacak, şayet tahsisat artarsa yola da bir miktar başlanacaktır.
Diğer taraftan verilen bilgilere göre: yolun önce Vezirköprü-Havza kesimi yapılması kararlaştırılmışsa da son zamanda bunun Köprübaşı-Havza arası yapılması şeklinde değiştirilmiştir.
Bir Öğretmen Tevkif Edildi.
Vezirköprü savcılığı geçtiğimiz hafta Sahte diploma veren bir öğretmenin suçunu sabit görerek Tevkif etmiştir.
Aslen Borçkalı, Kızılkese öğretmeni Temel Erdoğan’ın Para karşılığı sahte diploma verdiği İlköğretim Müdürlüğü tarafından tesbit edilerek savcılığa intikal ettirilmiş, yapılan tahkikat sonucu suçunu sabit gören savcılık öğretmen Temel’i Tevkif etmiştir.
Vezirköprü’de 6 Ay İçinde Tek Bir Hırsızlık Olmadı
Bundan 6-7 ay öncesini düşünenler, her gece bir faili meçhul hırsızlık olayının hadisesini endişe ile öğrendikleri sabahları hatırlayacaklardır.
Bilindiği gibi gecede en az birkaç defa cereyan eden olayların üzücü hikayeleri, mahalle sakinlerini geceleri nöbetleşe evlerini beklemeye sevk etmekteydi.
Uyumayan komiser lakablı İbrahim Doğan kolları sıvadı. İşe bekçilerden başladı.
Yaşlı Bir Hanım Havza Hastanesine2500 Lira Teberru Etti
Havza(Özel) İlçemizde çok zenginlere örnek olacak asil bir hareket Hatice Anar isimli bir hanımefendiden gelmiş, Havza’nın çeşitli teşebbüslerine ön ayak olan kaymakamı Refik Necdet Aktaş’ı ziyaret ederek “gönlümden koptu vatana uğurlu olsun” diyerek 2500 lirayı Mustafa Kemal Paşa hastanesine teberru etmiştir.
Yeni İcra Memuru Görevine Başladı.
Mehmet Ali Anıl’dan boşalan icra memurluğuna bundan bir süre önce Seyit Gazi icra memuru, Burhan Tiran’ın tayin edildiğini bildirmiştik.
Burhan Tiran İlçemize gelerek görevine başlamıştır.
Havza Lisesi Yaptırma Derneğine Hükümet 15 Bin Lira Yardım Etti
Havza(özel) Havzayı Liseye kavuşturmak amacıyla belediye başkanı Mustafa Anar Ortaokul Müdürü Mehmet Başeken, Tüccar Cemal Yılmaz, Nuri Saat, Sabri Dikici, Haşim Aydın, Rahim Ergin, Arif Göbeçoğlu, Selahattin Gültekin, Bilal Bayraktar, Niyazi Yetkin Tarafından, siyasi görüşler bir tarafa kurulan Havza Lise Yaptırma Derneğine ilk yardım olmak üzere Milli Eğitim Bakanlığınca 15 bin lira gönderilmiştir.

Share
1027 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

6+2 = ?

BENZER HABERLER

Anı İnceleme Araştırma
KAYMAKAMLIK SÜT SORUNUNA EL ATTI

KAYMAKAMLIK SÜT SORUNUNA EL ATTI

Anı İnceleme Araştırma
YÜZLERCE ORMAN İŞÇİSİ GREVDE

YÜZLERCE ORMAN İŞÇİSİ GREVDE

Anı İnceleme Araştırma
SORUNLARIMIZ TARTIŞILDI

SORUNLARIMIZ TARTIŞILDI

Anı İnceleme Araştırma
TEMMUZ’da YAYLA FESTİVALLERİ VAR

TEMMUZ’da YAYLA FESTİVALLERİ VAR