logo

50 Yıl Önce Vezirköprü

50 Yıl Önce Vezirköprü

47.Yıl Gençlik ve Spor Bayramı Kutlandı

19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı yurdun her tarafında olduğu gibi ilçemizde de güneşli bir gün halkın ve okulların ilişkisiyle coşkun bir şekilde kutlandı.
19 Mayıs sabahının erken saatlerinde resmi ve özel binaların bayraklarla süslediği Vezirköprü’de davul zurnaların çaldığı memleket havaları içerisinde Vezirköprülüler uykularından uyandılar.
19 Mayıs’ın kutlanacağı saha törenin başlamasından çok önce, kadınlı erkekli halk tarafından doldurulmuştu.
Tören başlamadan önce Atatürk büstüne çeşitli teşekküller tarafından çiçek ve çelenkler konmuş, Atatürk’e aziz bağlılıklarını bu şekilde belirtmişlerdir.
Silahını Yakalayınca Jandarmalara Meydan Okudu
İlçe jandarma karakolu erlerinden Hüsnü Gül ile Süleyman Ercan köylerinde devriye olarak dolaşırken Susuz köyünden İ.H.’nin üzerinde 7×35 çapında bir silah bulmuşlardır.
İ.H. Jandarmalardan silahı almak üzere yolların kesmiş, bu fırsattan istifade ederek Süleyman’ın belinde bulunan kasaturayı almasıyla Jandarma Hüsnü’den kurşunu yemesi bir olmuştur.
İ.H. Samsun Devlet Hastanesine kaldırılmış, olaya savcılık el koymuştur.
Çoban Hastaneye Suçlular Kodese
İlçemizin mezbahane civarında A. Ç.’nin çobanı bulunan K. A. koyunları otlatmakta iken oruç köyü arazisine sürülerin girmesi üzerine köyün özel bekçisi E. Y. ile M. E. K. A.’nın elinden koyunları almak isterlerken, münakaşaya başlamışlar çoban K.A’yı sopa ve taşla ağır bir şekilde yaralamışlardır.
Çoban K. A. bu kavga sırasında M. E.’nin bıçağıyla yaralamıştır.
Olay yerine gelen Emniyet mensupları suçluları yakalayarak adalete teslim etmişlerdir.
Yıldırım’ın Sarstığı Evin Enkazında Bir Kişi Öldü
Son günlerde şiddetli yağmurlar büyük hasara sebebiyet vermeye devam etmektedir.
Evvelki gün ilçemizin Kunduz ormanında işçilerin oturduğu kulübenin civarına düşen yıldırımın sarsıntısından kulübe yıkılmış, içerisinde bulunan Kamil Kartal ölmüş. Diğer arkadaşları da muhtelif yerlerinden yaralanmışlardır.
Af Kanunu Yerine Seçim Kanunu
(Işın Ateş) Gönül ister ki; sadece parti menfaati açısından önemli, seçim kanunu yerine bütün milletin, ümitlendirilmiş çilekeş insanların, ızdırapları yönünden önemli AF kanununu gündeme alınıp meclisten çıkarılsın.
Olmadı. Seçim kanunu ile meclis tıkandı, sadece talihsiz vatandaşları ümitlendiren AF kanunu değil, bir çok hayati öneme haiz kanunlar da çıkmadı çıkarılamadı.

Share
805 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

4+1 = ?

BENZER HABERLER

Anı İnceleme Araştırma
SEÇİM SUYU ISINDI!..

SEÇİM SUYU ISINDI!..

Anı İnceleme Araştırma
Pancar ekimi yüzde 25 arttı

Pancar ekimi yüzde 25 arttı

Anı İnceleme Araştırma
PANCARIN HAKKI VERİLMİYOR

PANCARIN HAKKI VERİLMİYOR