logo

50 Yıl Önce Vezirköprü

50 Yıl Önce Vezirköprü

Havza’daki Ölüm Koleradan Değilmiş

Havza (özel) Geçtiğimiz hafta gazetemizde yayınlanan (Havza’da koleradan bir kişi öldü) başlıklı haber burada büyük bir yankı yağmış, Samsun’dan gelen doktorlar, ölümün koleradan olmadığını bildirmiştir.
Daha önce Havza’da Doktorlar tarafından muayene edilen ölüde kolerayla ilgili deliller bulunduğunu söylemişlerdi.
Samsun Belediyesi Sunay’a Fahri Hemşerilik Verecek
Samsun (özel) Samsun Belediye Meclisi Samsun’a gelecek olan Cumhurbaşkanı Cevdet Sunay’a fahri hemşerilik vermek için karar almıştır.
Samsun fuarı 1 Temmuzda Açılıyor, Acı Bir Yıldönümü
Samsun Fuarının kurucusu Hamdi Ömeroğlu 1964 yılı, 16 Haziranda Ankara İstanbul gazetecileri ile mahalli gazetecilere Fuar hakkında izahat vermektedir.
Bu Fotoğrafın çekilmesinden sadece 6 saat sonra bir trafik kazası olacak, Fotoğrafta görülen Şahabettin Baran, diğer üç arkadaşı ile birlikte kaybedilecek, Vefai Tek’er de yaralanacaktır.
Samsun Belediye Başkanı’nın Elektrik Parası Vermediği İddia Edildi
Samsun (özel) A.P. belediye üyesi Rasim Tekyıldız, noter vasıtasıyla belediyeye gönderdiği önergede Belediye başkanının bin lira elektrik ücretini niçin vermediğini sormuş ayrıca daktilo imiş gibi gösterilen Oda Tiyatrosu oyuncusu Gülçin Özova’ya belediyede çalışmadığı halde 700 lira maaş verilmesini, su deposundaki bir vazifelinin de bu resmi yeri inek çiftliği haline getirdiği ileri sürerek tenkit etmiştir.
Bir Cevap
(Tolon Teker) Vatandaş’a yazmış olduğum son yazı hakkında Sayın A. N. Öztokur’un işleri sürdüğü fikir ve temenniler bu açıklamayı yapmamı gerektirdi.
Sayın Öztokur’un uzun yazısında anlatmak istediği şu (Vietnam meselesi) bizi fazla ilgilendirmez onlarla uğraşacağımıza zulüm altında bulunan dışarıdaki Türklerle uğraşalım.
Bu yazılar gazete’nin tarafsızlığıyla bağdaşmıyor.
Şimdiye Kadar Böyle Bir Eserin Yapılmaması Büyük Kayıptır
Ankete Verilen Cevapları Neşrediyoruz.
Ladik A. Oğuz Keyvan (Akpınar İlköğretmen Okulu Müdürü)
Gazetenizden edindiğim intibaya göre: Çevreye faydalı olacağı kanaatindeyim.
Samsun Tacettin Eyicil (Gündoğan Fırını) Albümün reklamlarından ve broşüründen edindiğim intiba; sizlerin bu teşebbüsünün hakikaten çok iyi bir yenilik olarak gördüm
Boyabat Talat Çelenk (Tornacı) Bu bölgenin albümünün fayda sağlayacağı gayet tabidir. Ayrı Ayrı mütahitteki insanların, birbirini tanımaları ve bir yerden başka bir yere gittiğinde bu rehber sayesinde işlerimi kolayca halledecektir.

Share
1067 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

9+5 = ?