logo

50 Yıl Önce Vezirköprü

50 Yıl Önce Vezirköprü

Vezirköprü CHP İlçe Kongresi Yapıldı

Vezirköprü CHP kongresi Lale sinemasında Samsun senatörü Rıza Işıtan, Samsun Milletvekillerinden İlyas Kılıç, Kamran Evliyaoğlu, Yaşar Akal, Eski Samsun Milletvekili Nuri Ceridoğlu ve Fevzi Geveci’nin iştirakiyle yapılmıştır.
Kongre başkanlığına Samsun CHP senatörü Rıza Işıtan’ın seçilmesinden sonra çalışmalara başlayan kongrede önce ekseriyet olup olmaması husussunda bir usul müzakeresi çıkmış sonra da serbest konuşmalarda milletvekilleri söz almışlardır.
İlk konuşmayı yapan: İlyas Kılıç AP iktidarının eskiden olduğu gibi gene vatandaşları iki kampa ayırmak sevdasında olduğu belirten Kılıç Partizan bir idareden ve Vatandaşları birbirine düşüren zihniyetten memlekete ne fayda gelir demiştir.
Vezirköprü Meseleleri Mecliste
İlyas Kılıç Soruyor:
Vezirköprü Havza Yolundan Ne Haber
CHP Samsun Milletvekili İlyas Kılıç, Bayındırlık Bakanından, Vezirköprü Havza arasındaki yolun perişan halini anlatarak yolun tamamının ne zaman yapımına başlanacağını sormaktadır.
Bilindiği gibi Vezirköprü Havza yolu artık trafiği durduracak şekilde bozulmuş perişan bir hale gelmiştir.
Yeni yapılacak yolun köprülerinin bazılarının tamamlanmasına rağmen bir türlü yol yapımına başlanmaması Vezirköprü Havza yolu arasında yolculuk yapanları güç durumlarda bırakıyordu.
Havza Akşam Kız Sanat Okulu Yıl Sonu Defilesi Çok Başarılı Oldu
Havza (özel) İlçemiz Akşam Kız Sanat okulunun yılsonu defilesi geçen Cuma günü akşamı bütün Havzalıların ilgiyle izledikleri başarılı bir şekilde geçmiştir.
Bölgenin Eseri
Günden güne süratleşen çalışmalar, dikkatleri bu bölgenin albümüne çekmekte, gördüğü ilgi de o nisbette artmaktadır.
Bu Bölgenin Albümü bölgemizde günün mevzuu haline gelmiştir.
Bölgemiz insanlarının istifade edeceğimiz fikirlerini almak için açtığımız anket de çok geniş ilgi gördü.
Elimize gelen sırasıyla neşrettiğimiz cevaplardaki fikirleri şu özette mümkündür:
1.Bu Bölgenin Albümü kolay kolay bir daha yapılamayacak zor, fakat kıymetli ve faydalı bir teşebbüs.
2.Bu gibi teşebbüslerin hep büyük şehirlerde yapıldığını duyuyor. Bizim bölgemizde de ilk defa beliren böyle bir teşebbüsü sevinçle karşılıyoruz, deniyordu.
3.Şimdiye kadar böyle bir eserle yapılmaması büyük kayıp olarak vasıflandıranlar işin kıymetini bütün bölgeye anlatmış oluyorlardı.

Share
702 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

10+4 = ?