logo

50 Yıl önce Vezirköprü

50 Yıl önce Vezirköprü

26 Aralık 1965 Pazar

Birisi Öldü, Diğeri Hastaneye, Üçüncüsü Tevkif Edildi.

Üç Kardeş Arasında Sınır yüzünden Kavga

(İddia) mı diyeceksiniz yoksa birazcık (toprak)mı? işte bu yoktan yaratılan mesele, üç kardeşi biribirine düşürdü. Bir avuç toprak ve sınır meselesi iktisadi çizelgemizin dışında Adalet işin esasını aydınlatacaktır. İddialara göre: Vezirköprü’nün Kuruçay köyünden H. Kardeşleri İ. K.Diğer kardeşi R.K. ile kavgaya tutuşmuş. Neticede H. İ.öldürmüş, küçük kardeşi R. Sol bacağından yaralamıştır. Üç kardeşten H. Cezaevine girerken kardeşi İ. de köyde hazin bir merasimle defnedilmiş R. Hastaneye kaldırılmıştır.
BU HAFTA
Konut Problemi – Tolon TEK’ER
Büyük şehirde “gecekondu problemi” diye adlandırılan konut meselesi son günlerin aktüel konusu olmakta devam etmektedir. Şimdiye kadar köy kalkınması gerçeklere uygun olarak ve mahallinde ele alınmıştır. Çocuğunu okutmak isteyen veya ağanın zulmünden kaçan yahut da artan nüfus karşısında toprağın geliriyle geçinemeyen köylü vatandaş şehre göç etmiye hayliyle zorlanmaktadır.
KISA NOTLAR
KIBRIS Geçtiğimiz haftanın en acı ve en ilgi çekici olayı Birleşmiş milletlerde KIBRIS için Türkiye aleyhine karar verilmesi idi. Bu tutuma göre Kıbrısı kaybetmiş buluyoruz, maalesef! Bunun karşısında valilikten dışişleri bakanlığına gelen Çağlayangil vecizesi: Politikamızdan vaz geçmiyeceğiz.
Vezirköprü Akşam Kız Sanat Okulu Kapanacak mı?
Her yıl yüzlerce kız öğrencisini yetiştiren Vezirköprü Akşam kız sanat okulu binasız kalma tehlikesiyle karşı karşıya bulunmaktadır. Bina bizzat belediye fen kurulunun raporu ile içinde durulamaz, tehlikelidir. Kaydını taşımakta yeni bir binada bulunamamaktadır.
GÖRÜŞLER
Karayolları, PTT ve Kız Kaçırmalar…
Bir mezarda yaşıyoruz sanki… Hiçbir şeyimiz tam olmadığı gibi tam olması için de çabalara rastlıyamamanın ümitsizliği içerisindeyiz. Üstelik buralarda geçtiği iddia edilen skandallar bile ilgilileri harekete geçirmeye kafi gelmiyor.
BANKALAR: Bu gün Vezirköprü de tek banka vardır. Ziraat Bankası; Bir ikincisi için mesala, bir İş Bankası için yapılan teşebbüslerin cevabını bile almak talihi Vezirköprülülere nasip olmamıştır. Acaba bir milletvekilimiz bir ikinci banka şubesinin Vezirköprü’ye açılması için öncü olamaz mı?

Share
642 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

6+9 = ?