logo

50 Yıl Önce Vezirköprü

50 Yıl Önce Vezirköprü

2 Ocak 1966 Pazar

Yeni yılın son saati son dakikasında

Nikahlı Kızı Kanlar İçerisinde Kaçıranlar jandarmanın Elinden kurtulamadılar

Vatandaş okuyucularının elem verici olayı hatırlamamalarına imkan yoktur.
(iddialara göre:) Durağan Yağbasan köyünden Çolak İ.nin genç nikahlı kızı zorla kanlar içerisinde elbiseleri lime lime parçalanarak Narlı Ş.Kö. tarafından kaçırılmıştı. Kızın çalmadık kapı bırakmayan gözü yaşlı babası (kızım gönlüyle kaçmış olsa ismini dahi sormam. Elbisesinin parçaları çalılarda, kan izleri yerlerde oluşu kızımın nasıl zorla kaçırıldığını gösteriyor) diyordu. Vezirköprü jandarması da erinden kumandanına kadar (suçluyu adalete teslim etmek için) azmetmişti.
Ekici Sabırsızlıkla Bekliyor
Pancar Paraları ne zaman Verilecek?
Pancar teslim alınıp tamamlanmasından aylar geçmesine rağmen bugüne kadar pancar paraları verilmemiştir.
Şeker şirketi bugün bambaşka bir zihniyet ve halkı daha da fakirleştirmeye yardımcı bir tutumla halkın bu paralarını halktan büyük paralar götürmek için çalıştırmaktadır. Ekicinin pancar paraları ile bol miktarda gübre satın alınarak gübre ticareti şekline girmiş bir zihniyetin, özellikle köylüyü büyük borçlar altında tutulan bir çalışmanın içerisindedir.
ULUÇAY-M. Alpuğan Davası
Savcı:(Adalet) Mesullerinin Cezalanmasını İstedi
Toplu basın mahkemesine geçtiğimiz Salı günü Orhan Uluçay-Muzaffer Alpuğan davasına devam olunmuştur. Celse açıldığı zaman Yavuz Dinçsoy’un başkanlığında teşekkül eden Mahkemede Orhan Uluçay avukatı Turgut Assan ve müdahil avukatı A.Kadir Deveci hazır bulunuyordu. Muzaffer Alpuğan duruşmaya gelmemişti.
Kıymetli Vatandaş Okuyucuları
Eğitim Sayfamız “Okul Gazetesi” Çıkıncıya Kadar YAYINLANACAK
Bugün gazeteniz VATANDAŞ’ın 2. ve 3. sayfası bu gazetenin basıldığı Vezirköprü Matbaası’na tahsis edilmiştir. Büyük güçlükler içerisinde yayınlanan ve sadece siz kıymetli okuyucularının sıcak alakası sayesinde gelişip memleket dertlerine eğilen, kamu yararı için yaptığı mücadeleler de başına gelmeyen kalmamış olan VATANDAŞ Gazetesinin, bu kadarcık pek seyrek de olsa memleket davalarına ayırdığı sayfalarını ilanla dondurmasını hoş göreceğinizi ümit etmekteyiz.

Share
939 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

8+10 = ?