logo

50 Yıl Önce..

50 Yıl Önce..

9 Ocak 1966


Pazar(Pazar)’ın Eskisi Gibi Pazartesi Olması Resmen Açıklandı

Geçtiğimiz hafta gazetemizin gayri resmi olarak alıp yayınladığı haber bu hafta resmen açıklanmış bulunmaktadır. Bu duruma göre: Vezirköprü pazarı, değiştirilen şekilde kalmaya uygun bulunmamış, vilayetçe bozularak pazar, pazartesi günü olması kararlaştırılmıştır. Fakat bu duruma (pazar) ın Perşembe gününe alınması kararını veren belediye azalar, itiraz etmişler; Vilayetin bozma selahiyeti olmadığını, kararın ancak danıştayca bozula bileceğini ileri sürmüşler…
KIBRIS Tolon TEK’ER
Gerek T.B.M. Meclisinde, gerek meydanlarda bizim için bir ulusal onur davası haline getirilen Kıbrıs meselesinin tartışıldığı şu günlerde üzülerek görüyoruz ki kuvveti ellerinde bulunduranlar meselenin aslını henüz kavrayabilmiş dahi değillerdir.
16 Yılık Bafra gazetesi sahip değiştirdi
Basın Resmi İlanlarının Bir Anti Zaferi Daha…
Basın ilan genel müdürlüğü sisteminin bir anti zaferi olarak neticelenen ve Anadolu da kaliteli gazete yaşatmamak prensibi günden güne semeresini vermektedir. Kaliteli gazetelere fırsat vermemek, Anadolu gazeteciliğini kalitesizlikler içerisinde boğarak, neticede istenen istikamette bir netice yoluna varmaya çalışmaktadır:
Doğru İse: A.P.nin Particilik Anlayışı, Memleket Kalkınmasını Bile Kaale Almayacak Bir Zihniyette Demektir!…
SAMSUN VALİSİ DEĞİŞİYOR MU?
Israrlı söylentilere göre samsun valisi değişecek valilerin başında gelmektedir.
Arada Bir:
Neden Böyle Olduk?
Evet neden böyle olduk? Belki çok eskiden bizler fert olarak, millet olarak böyle değildik. İnandığımız ve yolunda her şeyimizi hatta canımızı dahi verebileceğimiz bir imanınız vardı. Saygımız ve saydığımız insanlar vardı.
GÖRÜŞLER
Vezirköprü Belediyesi
İsmail GÜLÜNAY
Bu gün dünya devlet sektörleri ve özel sermayeler milyarları bulan yatırımlarını bir plan ve programa bağlamak zorunluluğundadırlar. Zira: Nesillere, Adeta mutlu yarınları yaşatacaklarının inancına bu yolda varılacağını yılların tecrübelerinden sonra kabul ediyorlar, tatbikata koyuyorlar ve muvaffak oluyorlar.

Share
1117 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

1+4 = ?

BENZER HABERLER

Anı İnceleme Araştırma
KAYMAKAMLIK SÜT SORUNUNA EL ATTI

KAYMAKAMLIK SÜT SORUNUNA EL ATTI

Anı İnceleme Araştırma
YÜZLERCE ORMAN İŞÇİSİ GREVDE

YÜZLERCE ORMAN İŞÇİSİ GREVDE

Anı İnceleme Araştırma
SORUNLARIMIZ TARTIŞILDI

SORUNLARIMIZ TARTIŞILDI

Anı İnceleme Araştırma
TEMMUZ’da YAYLA FESTİVALLERİ VAR

TEMMUZ’da YAYLA FESTİVALLERİ VAR