logo

500 kilometrelik yol ağı 1 günde açıldı.. Karla mücadelede büyük yarış..

500 kilometrelik yol ağı 1 günde açıldı..  Karla mücadelede büyük yarış..
Geçtiğimiz hafta yağan kar yağışı nedeniyle ilçede kapanan yolların önemli kısmı Samsun Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri tarafından açıldı.
İlçe merkezi hariç 500 km. yol ağından sorumlu olan Samsun Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri 140 mahallenin yollarının açık olması için mücadele etti.

3 greyder ve 3 kepçe ile verilen mücadelede ilk gece 112 ve AFAD ekiplerinin çalışma yapacağı bölgelere öncelik verildi. Daha sonra diğer bölgelerde aralıksız çalışma yürüten ekipler tüm yolların açılmasını sağladılar.
En son Duruçay Mahallesi’nin yolunun açıldığını belirten Fen İşleri Müdürü Cengiz Kaplan:
– Duruçay Mahallemizin yolunu 10 saatlik bir çalışmayla açtık. Ancak yoğun kar yağışı devam etti. Biz açtık kar tekrar yolları kapattı. Yine de ekiplerimiz 1 gün içerisinde tüm yolları açmayı başardılar. Daha sonraki gün ise buzlanma nedeniyle tehlikeli olabilecek yollarımızın tuzlanması işlemi yapıldı. Dedi.
Yaralandı
Karla mücadele sırasında Elmalı Mahallesinde ekiler çalışırken Büyükşehir Belediyesi kepçe operatör yardımcısı düşerek bacağını kırdı. Ambulans olay yerine ancak 2 saat sonra gelebildi. Bu sırada arkadaşımız karın üzerinde beklemek zorunda kaldı.

Share
439 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

6+7 = ?