logo

6 yıllık hasret sona erecek mi? Vezirköprü Devlet Hastanesi’nde Sona Geliniyor

6 yıllık hasret sona erecek mi? Vezirköprü Devlet Hastanesi’nde  Sona Geliniyor

2014 yılında başlanarak başına binbir türlü hal gelen ve aksilikler yüzünden bir türlü bitirilemeyen Vezirköprü Devlet Hastanesi inşaatında sona gelindiği öğrenildi.

Vezirköprü’nün kanayan yaralarından biri olan 2014 yılında yapımına başlanarak yaklaşık %75’inin tamamlandığı sırada 2016 yılının ekim ayında gelen haciz nedeniyle 12 tır malzemesi sökülerek götürülen ve yeniden ihaleye çıkarılarak 2018 yılının Ağustos ayında yeni bir firmaya devredilerek yaklaşık iki yıllık süre sonunda son aşamasına gelen Vezirköprü Devlet Hastanesi’nde nihayet sona geliniyor.
18 adet asansörün mevcut olduğu yeni hastanede çevre yolu ve köprü çalışmalarının sürdüğü ifade edildi.

Konuyla ilgili olarak gazetemize açıklamalarda bulunan AK Parti Vezirköprü İlçe Başkanı Mehmet Kurt; “Vezirköprü Devlet Hastanemiz 3-4 ay içerisinde tam kapasite olarak hizmete girecek. MR ve film makinelerimiz şuanda kuruldu. Testlerinin tamamlanmasının ardından Ekim ayında hasta kabulüne başlayacağız. Mevcut hastanemiz de yine Ekim ayında bazı bölümlerimiz taşınmaya başlayacak ve taşınan bölümlerimiz halkımızın hizmetinde olacak.” Dedi.
Şu an çevre düzenlemelerinin yapıldığını ifade eden Kurt; “Toplamda 205 yatak kapasiteli hastanemizin yan yolundaki köprü çalışmamız Samsun Büyükşehir Belediyemiz tarafından yapılıyor.” Dedi.

Öte yandan Vezirköprü Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi’nde temizlik çalışmaları sürerken eşyalarının gelmeye başladığı ilk etapta 15 polikliniğin hizmet vereceği daha sonra ise bu sayının 20’ye yükseltileceği de belirtildi.
Öte yandan yeni hastanede kot farkından kaynaklı olarak şebeke suyu basıncının az olduğu ve yetkili mercilere sorunun çözümü için bilgi verildiği de öğrenildi.

Share
421 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

8+3 = ?