logo

62.Yıl Kutlamaları Sürüyor

62.Yıl Kutlamaları Sürüyor

VATANDAŞ Gazetesi’nin 62. Yaşını geride bıraktığı 19 Ocak günü kutlamaları sürüyor.
Gazetemizi ziyaret edenler; Vezirköprü Orman Ürünleri ve Kâğıt San. A.Ş. Vezirköprü Manifaturacılar Esnaf Odası Başkanı Önder Erdem, Vezirköprü Esnaf ve Sanatkârlar Odası Başkanı Orhan Şahin, Eğitim Bir-Sen Vezirköprü İlçe Başkanı Hasan Dursun, Nuri Cömert ve Mali Müşavir Emre Özsoy’un “ Tarafsız, baskılardan uzak ve özgür nice yıllara” notuyla ulaştırdığı çiçeklerin arasında bizimle yeni yaşımızı kutladılar.

İlçemizin güleryüzlü insanlarından, Basri Demirkan ağabeyimiz her zamanki enerjisiyle yanımızdaydı. Uzun sohbet etmekten keyif aldığımız Ahmet Kara ve Kemal Atak, İlçe Tarım Müdürlüğü’nün çalışkan, efendi ve samimi Mühendisi Mesut Akyol, Nuri Cömert, Bülent Ak, Adalet ve Kalkınma Partisi eski İlçe Başkanı Kemal Yaman, Av. Ahmet İhsan Cömert, yıllardır yıldönümümüzü atlamayan Vezirköprü İlçe Halk Kütüphanesi’nin başarılı ve sevilen müdürü Kani Yılmaz, Manifaturacılar Odası Başkanı Önder Erdem, Kurtça Sağdıç, Dursun Akça, “Vezirköprü’de olup da yanınıza gelmemek olmazdı” diyen Bozkurt Ceyhan, Ziraat Mühendisi Fikret Noyan, tatlısını unutmayan Bahaiidin Dinler bu hafta ziyaretimize gelenlerdendi.
Uzakta olsalar da, her zaman yanımızda olduğunu bildiğimiz;

Eski bir Vatandaş çalışanı ve Vezirköprü’nün yetiştirdiği önemli kişilerden biri olan Asım Kaytaz, “Sevgili Göktan VATANDAŞ Gazetesi’nin doğum gününü kutlarım. Vefai Abinin ruhu şad olsun” diyerek bizi mutlu etti.
Vakıflar Müdürlüğü denince akla gelen ilk isimlerden biri olan Samsun Vakıflar Bölge Müdürü Mustafa Ozat,
“Sayın Göktan Teker, dürüstlük, tarafsızlık ilkeli yayıncılık halkın özlemidir. İsmi ile özdeşleşen bu özellikleri ile takdir toplayan gazeteniz 62 yılı geride bırakmış olup yeni yayın yılının kutlu olmasını dilerim. Şahsınız ve tüm çalışanlarını başarılarından dolayı tebrik eder, saygı elma ve sevgilerimiz sunarım.
Vatandaş Gazetesi’nin kurucusu ve bugünkü hale gelmesine vesile olan merhum kıymetli aziz Mahmut Teker ve Vefai Teker büyüklerimizin ruhları şad mekanları cennet olsun” mesajıyla yanımızda olan Vezirköprü temsilcilerinden bir başkasıydı.
Vezirköprü’de hem iz hem de sevgi bırakmayı başaran Şekerbank’ın başarılı eski müdürü Cüneyit Karakaş 19 Ocak günü telefondaki sıcak sesiyle yaş günümüzü kutlayanlardan biriydi.
Baba hatta dede dostu Mehmet Kuzubaş, Hasan Akay, eski Belediye Başkanlarımızdan Bekir Özata’nın oğlu, çevresine saygısını hiçbir zaman kaybetmeyen Fatih Özata ve her telefonunda mutlaka en azından tebessüm etmemizi sağlayan Arslan Berat Ünver, bir gün sonrasında doğum günü olduğunu öğrendiğim Erdinç Aygün, Ankara’dan sevgili dostum Mustafa Atıcı ve ailesi, her zaman yanımızda olduğunu bildiğimiz Hafız Hüseyin Şengül, Orhan Bigat, Vatandaş ailesine bir şekilde dahil olan arkadaşımız Naci Aysoylu telefonla yeni yaşımızı kutladılar.

Sosyal Medya
Özellikle pandemi nedeniyle ziyaretimize gelemeyen okuyucularımızdan ve dostlarımızdan aldığımız mesajlar da bizim için kıymetliydi.
Ahmet Kara; Sağlıklı huzurlu ve mutlu nice yıllarda birlikte olmak dileklerimle
Ahmet Cansız; Daha nice sağlıklı ve huzurlu yıllar dilerim.
Yılmaz Turan; Sağlıklı uzun yıllar dilerim.
Mustafa Erden; Nice mutlu yıllar dilerim.
Resül Genç; Göktan bey yeni yaşınız kutlu olsun
Bünyamin Kamçi; Yayın hayatında 62.yılını tamamlayan Vatandaş Gazetesini kutlarım
Sadık Akay; Vatandaş gazetesinin ilk yayına başlama günü 62 ci yılı kutlu olsun nice kuşaklara
Tuncay Bozkurt; Nice yıllara.
Saim Gönenç; İlçemizin Demokrat,yansız,bağımsız Aydınlık yüzü Gazetemiz VATANDAŞ’ın kuruluş gününü kutlar,daha uzun yıllar gerçeklerin sesi olmaya devam etmesini dilerim..
Hakkı Çekiç; 50 yıl önce çalıştığım vatandaş gazetesinin 62 nci yılını kutlar başarılı bir şekilde devamını temenni ederim herşey çok güzel olsun
Mustafa Özata; Nice nice yıllara
Tuncay Erden; 62.Yılınız Kutlu Olsun. Bundan sonraki yayın hayatınızda da başarılar dilerim.
Tarık İğdirli; Nice yıllara
Hüseyin Semercioğlu; Başarılı nice yıllar olsun
Servet Engin; Umarım pek çoğumuzun yüreğinde yeri olan filiz genç kalemler sayfası da yerindedir rahmetli cennet mekân Vefai beyin Vezirköprülü gençlere açtığı muazzam bir pencere bir okul gibiydi şiirimizi yazımızı götürürdük pır pır eden yüreğimizle teslim ederdik o nezaket timsali ilçemizin büyük münevverine bizleri heveslendirirdi ruhu şad olsun aziz hatırası önünde saygıyla eğiliyorum.
Vezirköprü Eğitim Bir-Sen’in ayrıca gönderdiği notu da bizi duygulandırdı:
“Sayın Vatandaş Gazetesi
Tarihi ve kültürü ile köklü ilçemizin köklü kuruluşlarından olan, doğru ve tarafsız bir görev anlayışıyla kamuoyunu bilgilendiren, her şart altında toplum yararını gözeten vatandaş gazetesinin, çalışanlarının, okuyucularının ve emeği geçenlerin 62. yılını kutluyoruz. Buram buram tarih kokan, kültür kokan, tarihe iz bırakan, saygın, tarafsız yayın hayatımızın devam etmesi dileğiyle.”

Vezirköprü’nün bir diğer sesi olan Vezirköprü Özlem Gazetesi de gazetemizi kutlayanlar arasındaydı. Gazetesi’nde yer verdiği yazısında; “19 Ocak 1959 yılında yayın hayatına başlayan ilçemizin ilk yerel gazetesi Vatandaş, 63 yaşına girdi. Merhum Vefai Tek’er’in kurucusu olduğu Vatandaş Gazetesi 62.yılı geride bıraktı.” Dedi.
Gazetemizin yeni yaşını kutlayan Özlem Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Hayati Ağca; “İlçemizin sesini dile getirmede asgari müştereklerde birleştiğimiz Vatandaş Gazetesi ailesinin 63’üncü yaşını kutluyor, yayın hayatında başarılar diliyorum.” İfadelerini kullandı.
Okuyucularımızla nice yıllara..

Share
48 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

4+10 = ?