logo

7 yıl süren hastane çilesi nihayet son buldu… Yeni Hastane Pazartesi Günü Hizmete Girdi

7 yıl süren hastane çilesi nihayet son buldu… Yeni Hastane Pazartesi Günü  Hizmete Girdi

2013 yılında yer teslimi yapılarak 2014 yılında çalışmalara başlanan yaklaşık iki yıl sonra gelen haciz üzerine %75’inin tamamlandığı sırada malzemeleri sökülerek tırlarla götürülen Vezirköprü Devlet Hastanesi nihayet hizmete girdi.

Yeniden ihaleye çıkarılarak 2018 yılının Ağustos ayında yeni bir firmaya devredilen Vezirköprü Devlet Hastanesini Cumartesi günü eski Sağlık Bakanı ve AK Parti Samsun Milletvekili Ahmet Demircan, Çevre, Şehir ve Kültürden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı ve Samsun Milletvekili Çiğdem Karaaslan, Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, AK Parti Samsun İl Başkanı Ersan Aksu, AK Parti İlçe Başkanı Mehmet Kurt, Belediye Başkanı İbrahim Sadık Edis, İl Sağlık Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Muhammet Ali Oruç, kurum amirleri ziyaret ettiler.
Cumartesi günü Vezirköprü’de bir dizi ziyaret için bir araya gelen ekip, Besi Organize, Soğuk Hava Deposu ve bazı mahallelerde de incelemelerde bulundu.
820 dönüm mera alanı üzerine kurulacak olan ve üç etapta gerçekleştirilmesi planlanan Tarıma Dayalı İhtisas Besi Organize Sanayi alan ve Vezirköprü Belediyesi tarafından 2 bin 500 metrekare alanda inşa edilen soğuk hava deposunu gezerek bilgi alan ekip daha sonra yeni hastane binasına geçti.
İncelemeler sırasında basın mensuplarına bilgi veren Çevre, Şehir ve Kültürden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı ve Samsun Milletvekili Çiğdem Karaaslan; “Özellikle salgınla mücadele ettiğimiz böyle bir dönemde Türkiye olarak sağlık altyapımızın güçlü olmasının bize nasıl avantajlar sağladığına hep birlikte yaşayarak şahitlik ediyoruz.
Vezirköprü ilçemizin de böyle bir hizmet ve böyle bir yatırımla buluşması hakikaten özellikle böyle bir dönemde çok çok önemli. 200 yataklı hastanemiz Pazartesi günü itibariyle hasta kabulüne başlayacak. Hem ilçede hem de hitap ettiği bölgede çok önemli bir misyon üstlenecek.
Önceki dönem sağlık bakanımız Ahmet Demircan’ın çok büyük emekleri var. Şuan ki sağlık bakanımız Fahrettin Koca’nın da aynı şekilde. Sayın Cumhurbaşkanımızın benim en büyük hayalim diyerek başlattığı şehir hastaneleri bu sürecin Türkiye’nin dört bir yanına yayılmış olması vatandaşlarımızın eşit şekilde yararlanması için yapılan hizmetler çok çok önemli ve değerli. Hayırlı olsun.
Ayrıca şehir hastanemizle birlikte yapımı devam eden 6 adet hastanemiz var. Plan ve projeleri devam edenler var. Dolayısıyla Samsun diğer tüm özelliklerinin de yanında önemli bir sağlık şehri olacak.” Şeklinde konuştu.
Ardından konuşma yapan geçmiş dönem Sağlık Bakanı ve AK Parti Samsun Milletvekili Ahmet Demircan ise; “Hastanemizin Vezirköprü halkına hayırlı olmasını diliyorum.” Dedi.
Hastanenin başlangıcının çok daha öncelere dayandığını ifade eden Demircan; “İnşaat süresinde bir takım iflaslar vb. yaşandığı için hukuki prosedürler nedeniyle gecikti. Bizim bakanlığımız döneminde hız kazandı. Arkadaşlarımızın da gayretleriyle hastanemizi açma imkanımız oldu. 250 yatağa ulaşabilecek altyapıya uygun dizayn edildi.” Dedi.
Sadece Vezirköprü’ye değil etrafındaki diğer ilçelere de doğrudan hizmeti ulaştırabilecek bir hastane diyerek sözlerini sürdüren Demircan; “Hastanemizin halkımıza hayırlı olmasını diliyorum. Pandemi sürecinde milletimizin göstermiş olduğu gayret, pandemiden çıkma noktasında bize büyük destek olurken, aynı zamanda yapılmış olan sağlık altyapısı yenilemesi, bu pandemi sıkıntısını en az baskıyla atlatan ülkeler arasında olacağız inşallah. “ şeklinde konuştu.
Vezirköprü Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi’nin de ilk etapta 15 poliklinikle vatandaşlara hizmet vereceği ve ihtiyaç halinde bu sayının 20’ye çıkarılabileceği kaydedildi.

Share
55 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

10+6 = ?