logo

7 yıl süren hastane çilesi nihayet son buldu… Yeni Hastane Pazartesi Günü Hizmete Giriyor

7 yıl süren hastane çilesi nihayet son buldu… Yeni Hastane Pazartesi Günü Hizmete Giriyor

2013 yılında yer teslimi yapılarak 2014 yılında çalışmalara başlanan yaklaşık iki yıl sonra gelen haciz üzerine %75’inin tamamlandığı sırada malzemeleri sökülerek tırlarla götürülen Vezirköprü Devlet Hastanesi nihayet hizmete giriyor.

Yeniden ihaleye çıkarılarak 2018 yılının Ağustos ayında yeni bir firmaya devredilen Vezirköprü Devlet Hastanesi Cumartesi günü eski Sağlık Bakanı ve AK Parti Samsun Milletvekili Ahmet Demircan, Çevre, Şehir ve Kültür Başkanı ve Samsun Milletvekili Çiğdem Karaaslan, Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, AK Parti Samsun İl Başkanı Ersan Aksu, AK Parti İlçe Başkanı Mehmet Kurt, Belediye Başkanı İbrahim Sadık Edis, İl Sağlık Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Muhammet Ali Oruç, kurum amirleri ve vatandaşlar katıldı.

Besi Organize Sanayi Bölgesi ve Soğuk Hava Deposu’nu gezen protokol üyeleri buradan Vezirköprü Devlet Hastanesi yeni binasına geçerek incelemede bulundular.

İncelemeler sırasında basın mensuplarına bilgi veren Çevre, Şehir ve Kültür Başkanı ve Samsun Milletvekili Çiğdem Karaaslan; “Özellikle salgınla mücadele ettiğimiz böyle bir dönemde Türkiye olarak sağlık altyapımızın güçlü olmasının bize nasıl avantajlar sağladığına hep birlikte yaşayarak şahitlik ediyoruz.

Vezirköprü ilçemizin de böyle bir hizmet ve böyle bir yatırımla buluşması hakikaten özellikle böyle bir dönemde çok çok önemli. 200 yataklı hastanemiz Pazartesi günü itibariyle hasta kabulüne başlayacak. Hem ilçede hem de hitap ettiği bölgede çok önemli bir misyon üstlenecek.

Önceki dönem sağlık bakanımız Ahmet Demircan’ın çok büyük emekleri var. Şuan ki sağlık bakanımız Fahrettin Koca’nın da aynı şekilde. Sayın Cumhurbaşkanımızın benim en büyük hayalim diyerek başlattığı şehir hastaneleri bu sürecin Türkiye’nin dört bir yanına yayılmış olması vatandaşlarımızın eşit şekilde yararlanması için yapılan hizmetler çok çok önemli ve değerli. Hayırlı olsun.

Ayrıca şehir hastanemizle birlikte yapımı devam eden 6 adet hastanemiz var. Plan ve projeleri devam edenler var. Dolayısıyla Samsun diğer tüm özelliklerinin de yanında önemli bir sağlık şehri olacak.” Şeklinde konuştu.

Ardından konuşma yapan geçmiş dönem Sağlık Bakanı ve AK Parti Samsun Milletvekili Ahmet Demircan ise; “Hastanemizin Vezirköprü halkına hayırlı olmasını diliyorum.” Dedi.

Hastanenin başlangıcının çok daha öncelere dayandığını ifade eden Demircan; “İnşaat süresinde bir takım iflaslar vb. yaşandığı için hukuki prosedürler nedeniyle gecikti. Bizim bakanlığımız döneminde hız kazandı. Arkadaşlarımızın da gayretleriyle hastanemizi açma imkanımız oldu. 250 yatağa ulaşabilecek altyapıya uygun dizayn edildi.” Dedi.

Sadece Vezirköprü’ye değil etrafındaki diğer ilçelere de doğrudan hizmeti ulaştırabilecek bir hastane diyerek sözlerini sürdüren Demircan; “Hastanemizin halkımıza hayırlı olmasını diliyorum. Pandemi sürecinde milletimizin göstermiş olduğu gayret, pandemiden çıkma noktasında bize büyük destek olurken, aynı zamanda yapılmış olan sağlık altyapısı yenilemesi, bu pandemi sıkıntısını en az baskıyla atlatan ülkeler arasında olacağız inşallah. “ şeklinde konuştu.

Öte yandan eski hastanede kullanılan tüm araç-gereçlerin yeni eski yerde bırakıldığı ve yeni binada tüm bunların yeni haliyle hizmet vereceği de belirtildi.

Vezirköprü Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi’de ilk etapta 15 poliklinikle vatandaşlara hizmet verecek ve ihtiyaç halinde bu sayı da 20’ye çıkarılabilecek.

Share
52 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

9+2 = ?