logo

75 bin nüfusun ekonomik ümidi söndürülemez! Fabrikanız tehlikede 24 Eylül 1971 Cuma

75 bin nüfusun ekonomik ümidi söndürülemez! Fabrikanız tehlikede 24 Eylül 1971 Cuma

Üzüntü ile öğrendiğimize göre Vezirköprü’ye yapılacak üç orman ürünü fabrikası tehlikeli bir safha ya girmiş, bir kısım ilçelerin anormal uğraşmaları ve ters raporun verilmesi yol açmıştır.
Şimdilik daha fazla açıklamayı zararlı bulduğumuz durumlar da eklenince 76 bin nüfuslu koca bir ilçenin ümidi tehlikeli bir hal almıştır. Hiç değilse gecikme tehlikesi başlayacak orman ürünleri fabrikasının büsbütün Vezirköprü’den de alınmasından korkulmaktadır.
Özalp da duydu
Fabrikamız için çalışmış olanlar, Vezirköprü’yü sevenlerin ağzı bıçak açmamaktadır. Durumu Hüseyin özalp’da haber almış üzülmüştür.
Durumla ilgili olarak etütlerde bulunmak, gerekli durumu Vezirköprülülere anlatmak için gazetemiz sahibi Vefat Tek’er derhal Ankara’ya gitmiştir.

Vezirköprü panayırında LUNA PARK büyük ilgi gördü
Asrımız panayırlarının en modern eğlencelerinden olan luna parkın yöneticileri evvelki yıl yapılan panayırda Vezirköprü’den memnun olduğu için tekrar ilçemize gelmiş eski pancar kantarının bulunduğu yere tesislerini kurmuştur.
Kendisi İle konuştuğumuz Luna park sahibi Faruk Gücün şunları söylemiştir.
Luna park İşleticisi olarak Vezirköprü’den çok memnun kalmıştım. Bu yıl çok talepler olmasına rağmen gene Vezirköprü’yü tercih ettim. Tesislerimizi kurmak için on gündür çalışıyoruz. Demiştir.
Diğer taraftan panayırı izleyenler de luna parkın gelmesinden çok memnun kaldıklarını söylemişler, luna parkın Vezirköprü’de kalışının bir süre daha uzatılması için gerekli izinin verilmesinin ilgililerden İstemişlerdir.
Luna Park Vezirköprü’de on gün kalmalı
Vezirköprü panayırına gelişi, panayır eğlence yönünün değerlendirilmesi bakımından şans olan luna parkın Vezirköprü’deki çalışma süresinin uzatılması, hem gelecek yıl bu tesislerin Vezirköprü’ye kurulması şansını artırır hem de dışarıdan iç (İç turist) olarak ilçemize gelecek olanların adedini ve ilçeye bırakacakları meblayı yükseltir.
Vezirköprü de ilgililerim bu konuyu ela almaları beklenmektedir.
Her hafta Vezirköprü’de haftanın filmini VATANDAŞ Gazetesinin davetlisi olarak seyretmek istemez misiniz?
Her Hafta 5 Okurumuzu Sinemaya Davet Ediyoruz
VATANDAŞ gazetesi, bu haftadan itibaren yeni bir program uygulamaktadır. Bu programa göre her hafta beş okurumuz saklayacakları birer kuponla gazetemizin davetlisi olarak haftanın yeni, filmini seyredebileceklerdir.
Bu programa sadece Vezirköprü de bulunan okurlarımız katılacaktır.
Katılış nasıl olacak
Gazetemiz seri numaralı kuponlar neşredecek, bunlardan tek bir kupon saklayan isabet şansı çok olan davetiyemizden birini kazanacaktır. İsabet sahibi bir hafta içinde matbaamıza müracaat ederek bedava vereceğimiz davetiyesini alacak, ayrılacak en iyi yerden bedava film seyredecektir.
Numaralı kuponlara havi gazetemiz satışa çıkıp, iadeler, elimize geldikten sonra, telefonla kimlikleri o zaman açıklanacak beş yer den birer numara istenecek buna başka yerden veya gazetemiz tarafından teshil edilecek bir ekleme yapılacak çıkacak numaralar şanslı okurlarımızın numarası olacak, bu numaralar ilan edilir edilmez, bir hafta içinde gazetemizden davetiye alınacak veya o hafta sinema isabet eden okurumuz, ilânımızı takiben gazetemize müracaat edecektir.
VATANDAŞ gazetesi mensupları ve yakınları (bedava sinema oyunumuza) katılamazlar.

Share
7 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

9+6 = ?