logo

8 Milyonluk yatırım olan ve 5 mahalleyi kapsayan Kunduz İçme Suyu Projesi Hizmete Girdi

8 Milyonluk yatırım olan ve 5 mahalleyi kapsayan Kunduz İçme Suyu Projesi  Hizmete Girdi

İlçemizin 5 mahallesindeki içme suyu sorununu tamamen ortadan kaldıracak ve 8 Milyon TL’ye mal olacak olan Kunduz İçme Suyu Projesi için düğmeye basıldı.
Samsun Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı SASKİ Genel Müdürlüğü tarafından ilçemizdeki 5 mahalle (Sırbaşmak, Sofular, Habibfakı, Mezrea ve Karadoruk)’nin içme suyu sorununu ortadan kaldırmak amacıyla çalışma başlatıldı.
8 Milyon TL’ye mal olacağı belirtilen Kunduz İçme Suyu Projesi için geçtiğimiz hafta Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, Vezirköprü Belediye Başkanı İbrahim Sadık Edis ve protokol üyelerinin katılımıyla proje açılış töreni düzenlendi.
Törene Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, Vezirköprü Belediye Başkanı İbrahim Sadık Edis, Vezirköprü Ak Parti İlçe Başkanı Mehmet Kurt, SASKİ Genel Müdürü Bahattin Yanık, Büyükşehir Belediyesi daire başkanları, mahalle muhtarları ve çok sayıda vatandaş katıldı.
Proje kapsamında 30 kilometre içme suyu hattı, 1 adet 50 metreküp, 2 adet 25 metreküp ve 13 adet 10 metreküp depo ile 1 adet terfi merkezi inşa edilecek.

Share
165 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

6+2 = ?