logo

850 nüfusun yolu düzeltildi. Susuz Mahallesi yolu yapıldı

850 nüfusun yolu düzeltildi. Susuz Mahallesi yolu yapıldı

İlçemizin 850 nüfuslu Susuz Mahallesi’nin yol sorunu Büyükşehir Belediyesi tarafından çözüldü. Yeni güzergahla geniş bir yola kavuşan mahalle sakinleri, daha önce 3 saate gittikleri ilçe merkezine şimdi bir saatte ulaşıyor.
Samsun Büyükşehir Belediyesi, Vezirköprü ilçesi Susuz Mahallesi’nde vatandaşların ‘Cehennem Deresi’ olarak tabir ettiği eski yol yerine yeni yol güzergahı açıldı.
6 bin metre sathi kaplama,7 bin 500 metre beton yol, altyapı, menfez çalışmaları ve sanat yapıları tamamlanarak vatandaşların hizmetine alındı. 16 bin 500 metre de yol genişletmesi yapıldığı belirtildi.

“Kışın Çamurdan Yazın Tozdan Gidemiyorduk”
Susuz Mahallesi Muhtarı Kadir Çalışır, “Kışın çamurdan yazın tozdan topraktan gitmek imkansızdı. Yol dardı. Bir araç durmayınca diğeri geçemiyordu. Ama en büyük sıkıntıyı hastamız olduğunda yaşıyorduk. Büyükşehir Belediye Başkanımız Mustafa Demir göreve geldiğinde kendisine sorunumuzu ilettik. O da köyümüze geldi durumu bizzat yerinde gördü ve ekibine talimat verdi. Yolun güzergahını değiştirdiler.
Eski yol yerine bize altyapısı ile genişletilmiş yepyeni bir yol yaptılar. Vezirköprü merkeze mahallemiz 60 kilometre uzaklıkta. Eskiden merkeze ulaşmak 3 saati buluyordu. Şimdi ise 1 saate gidebiliyoruz. Mahallem ve kendi adıma Büyükşehir Belediye Başkanımıza çok teşekkür ediyorum” diye konuştu.
Çok Kaza Yaşanıyordu
Mahalle sakinlerinden Ahmet Hava da, “Eski yolumuzda gelip gidemiyorduk. Çok kaza yaşanıyordu. İki araba yan yana gidemiyordu. Sanki rüya gibi. Sebep olan herkese teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.
Mahalle sakinlerinden Yusuf Dağ ise, “Bu şekilde yol çalışması Vezirköprü’de herhalde daha önce yapılmamıştır. Eskiden yolu kullanmak imkansızdı. Derenin içinden geçiyordu ve sürekli araçlarımız yolda kalıyordu. Traktörle çekiliyordu. Başta Büyükşehir Belediye Başkanım olmak üzere emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum” Dedi.

Share
42 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

10+9 = ?