logo

9 Şubat Dünya Sigarayı Bırakma Günü nedeniyle Ortak Etkinlik Düzenlendi

9 Şubat Dünya  Sigarayı Bırakma Günü nedeniyle Ortak Etkinlik Düzenlendi

İlçemizde Kızılay Vezirköprü İlçe Temsilciliği, Vezirköprü İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Samsun Yeşilay temsilciliği tarafından geçtiğimiz hafta Çarşamba günü “9 Şubat Dünya Sigarayı Bırakma Günü” etkinliği gerçekleştirildi.

Atatürk İş Merkezi Salonu’nda gerçekleştirilen etkinlik Saygı duruşu ve İstiklâl Marşı’nın okunmasının ardından Vezirköprü Kızılay İlçe Temsilcisi Bekir Kurtoğlu’nun konuşmasıyla başladı.

Başkan Kurtoğlu, “Sigaraya bırak sevdiklerinle yaşamına bak diyor, tüm katılımcılara dumansız hayat diliyorum.” Dedi.

Başkan Kurtoğlu’nun ardından günün anlam ve önemini belirten diğer bir konuşmayı ise İlçe Milli Eğitim Müdürü Resül Özata gerçekleştirdi.
Özata; “Öğrencilerimizi bundan sonraki hayatlarında birer Kızılay gönüllüsü, birer Yeşilay gönüllüsü olarak görmek istiyorum. Bu bireysel anlamda sadece zararlı alışkanlıklardan kurtulmak değil, toplumsal mücadele içerisinde de tüm öğrencilerimizi bu alanda birer nefer olarak ciddi çalışmalar yaparken görmek istiyorum.” Şeklinde konuştu.

İlçe Milli Eğitim Müdürü Resül Özata’nın ardından konuşma yapan Belediye Başkanı İbrahim Sadık Edis ise, “Ben sigara kullanmıyorum, çok önce bıraktım. Bırakmak güzel bir şey, bu duyguyu yaşıyoruz. Ama inşallah gençlerimiz bu çalışmaları örnek alır.” Dedi.
Gerçekten kötü bir alışkanlık diyerek sözlerini sürdüren Başkan Edis, “Gerçekten insan sağlığına zarar veren bir olay. Ama insanların özel hayatıdır bunlar. İnsanların kendileri için vereceği en iyi kararın kendilerini daha etkileyeceğini düşünüyorum.” İfadelerini kullandı.

Kaymakam Halid Yıldız ise, “Size tavsiyem Yeşilay ne zaman kurulmuşu bir okumak gerekiyor. Özellikle genç kardeşlerimizin okumasını çok isterim.” Dedi.
Sizin önünüzde yeni bir işgal var diyerek sözlerini sürdüren Yıldız; “Zihinleri-niz işgal ediliyor aslında. İçki, sigara tarih boyunca bir işgal silahı olarak kullanılmış aslında. Ama şimdi internetle işgal etmeye başladı.

Hepimiz bugün aslında cep telefonumuzla, internet kullanarak sosyal medya hesaplarımızla kendimizi işgale açtık. Bu bağımlılıkla sadece sigara kısmı değil, diğerleriyle de aynı şekilde mücadele etmek gerekiyor.” Şeklinde konuştu.
Konuşmaların ardından Yeşilay Samsun Koordinatörleri Birgül Karaçalı ve Figen Algül Hasdemir tarafından tütün bağımlılığı konularında eğitim verildi.
Verilen eğitimin ardından program son buldu.

Share
21 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

10+8 = ?